Otsime Põhja- ja Baltimaade valijaskonna nõunikku Maailmapangas

Maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu arvestus 
2018. aastal. 

Loe siit.

2018. aasta riigieelarve

 

Edendame majanduskasvu,
toetame rahvaarvu kasvu,
tugevdame julgeolekut
ja suurendame heaolu.

Loe lähemalt

Riigi eelarvestrateegia 2018–2021

 

Edendame majanduskasvu, 
tugevdame Eesti julgeolekut, 
kasvatame rahvaarvu.

Loe lähemalt

Maksukoormuse uuring

Eelinfo 19. - 23. märts

Esmaspäev, 19. märts

 • Rahandusminister Toomas Tõniste, kantsler Veiko Tali ja asekantsler Märten Ross osalevad Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) missiooni lõpukohtumisel.
 • Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb Eesti Pangas toimuval pressikonverentsil, kus Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon teeb oma visiidist kokkuvõtte.
 • Kantsler Veiko Tali osaleb iganädalasel ministeeriumide kantslerite nõupidamisel, mis valmistab ette valitsuse istungit ja kabinetinõupidamist.
 • Asekantsler Raigo Uukkivi osaleb Eesti Raudtee nõukogu koosolekul.
 • Asekantsler Raigo Uukkivi osaleb Tallinna Sadama auditikomitee koosolekul.

Teisipäev, 20. märts

 • Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb rahanduskomisjoni istungil, kus on arutlusel alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu (959 SE).
 • Kantsler Veiko Tali ning asekantslerid Dmitri Jegorov ja Raigo Uukkivi osalevad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Swedbanki korraldatud ekspordikonverentsil "Made in Estonia".

Kolmapäev, 21. märts

 • Riigihalduse minister Jaak Aab vastab riigikogu infotunnis riigikogu liikmete küsimustele.
 • Asekantsler Märten Ross osaleb Riias Balti kapitaliturgude teemalisel kohtumisel.

Neljapäev, 22. märts

 • Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil.
 • Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb Postimehe arvamusliidrite lõunal.

Reede, 16. märts

 • Rahandusminister Toomas Tõniste ja kantsler Veiko Tali osalevad finantsinspektsiooni nõukogu koosolekul.

 

 

Maavalitsuste ülesannete jaotus

Maavalitsused lõpetavad alates 1. jaanuarist 2018 tegevuse ning nende senised ülesanded anti üle riigiasutustele ja kohalikele omavalitsustele. Osa ülesandeid sai endale ka rahandusministeeriumisse loodud regionaalhalduse osakond. Osakonnal on maakondlikud talitused, kus töötavad sõltuvalt maakonnast 3-7 töötajat. Kokku töötab osakonna koosseisus 1. jaanuarist 67 inimest (võrdluseks: maavalitsustes oli 01.01.2017 seisuga kokku 477 töötajat). Regionaalhalduse osakonna põhiülesanneteks on näiteks kohalike omavalitsuste nõustamine, arvamuste andmine maakonda puudutavates valdkondlikes poliitikates, regionaalpoliitika kavandamisel ja väljatöötamises osalemine, maakonnaplaneeringute ja riigi eriplaneeringute koostamise korraldamine ning riigi teenuste osutamise koordineerimine maakonnas (informatsiooni saab ka www.maavalitsus.ee).

Vaata lähemalt maavalitsuste ülesannete jaotust ning uue osakonna töökorraldust siit.

 

Rahandusministeeriumile ekslikult tasutud summad

Kui tasusite summa pangakontole ekslikult või eksisite viitenumbriga, soovite enammakstud summa tagastamist või soovite loobuda toimingust, mille eest riigilõivu tasusite, siis esitage taotlus nõude esitanud asutusele või lõivustatud toimingu osutajale (viitenumbri omanikule).

Lisainfo: 611 3819 või abi.kassa@fin.ee

Loe lähemalt leheküljelt Rahandusministeeriumi pangakontod ja viitenumbrid

Riigi eelarvestrateegia

Riigi eelarvestrateegia 2018–2021 järgi on valitsuse neli suurt eesmärki edendada Eesti majanduskasvu, kasvatada Eesti rahvaarvu, hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut ning suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust. Eelarvestrateegia näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse eesmärkide saavutamiseks.

Majandus kasvab aastatel 2017–2021 keskmiselt 2,8 protsenti aastas ja riigi maksutulu kasvab keskmiselt 6,5 protsenti aastas. Maksud soodustavad rohkem majanduskasvu: teenimise asemel maksustame rohkem tarbimist ning inimeste sissetulekud ja ostujõud kasvavad. Maksukoormus jääb stabiilselt veidi alla 36 protsendi sisemajanduse koguproduktist.

Haldusreform

Juuli alguses tegi valitsus viimased haldusterritoriaalset reformi puudutavad otsused. Vabatahtlike ja valitsuse algatatud ühinemiste tulemusel jääb Eestis 213 omavalitsusest alles 79 kohalikku omavalitsust ehk 15 linna ja 64 valda. Loe lähemalt.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.