Rahandusministeeriumi eelinfo

Esmaspäev, 18. oktoober

  • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus osaleb Riigikogu rahanduskomisjoni istungil, kus tutvustab pensioniealistele keskmise vanaduspensioni ulatuses tulumaksuvabastust võimaldavat eelnõud (469 SE) ning kolmandase sambasse täiendava fondipensioni lahenduse lisavat eelnõud (468 SE).

Teisipäev, 19. oktoober

  • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuskabineti nõupidamisel.

  • Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb kohtumisel Silmeti omanikfirma NEO juhtkonnaga.

Kolmapäev, 20. oktoober

  • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus osaleb Riigikogu istungil, kus toimub 2022. aasta riigieelarve seaduse (464 SE), riigieelarve seaduse muutmise (436 SE), käibemaksuseaduse muutmise (460 SE), hasartmängumaksu seaduse ja riigieelarve seaduse muutmise (459 SE), alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise (461 SE) ja alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise (458 SE) eelnõude esimene lugemine.
  • Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Soome majandusministri Mika Lintiläga.

Neljapäev, 21. oktoober

  • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ning hilisemal kabinetinõupidamisel.
  • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus osaleb Enefit Greeni börsidebüüdi avaüritusel.

Reede, 22. oktoober

  • Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Eesti Üürnike Liidu esindajatega.

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahapesu tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine on valitsuse üks prioriteete. Eesti ametiasutused aitavad omalt poolt tagada rahvusvahelise järelevalve võrgustiku toimimist.

Loe lähemalt siit

Uudised rahapesu tõkestamise kohta leiad siit

Riigieelarve

2021. aasta riigieelarvel on neli peamist suunda: püsime terved (panustades tervishoidu), aitame neid, kes seda enim vajavad (sotsiaalkaitse), kiirendame nutikat arengut (teadus) ja jätkame investeeringuid tulevikku (rohe- ja digipööre).

Eelarve kulude ja investeeringute maht on 13,1 miljardit eurot ja tulude maht 11,2 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2020. aastaga 5 protsenti ehk 534 miljoni euro võrra. Kulud ja investeeringud kasvavad võrreldes aasta varasemaga ligikaudu ühe miljardi euro võrra.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.