Rahandusministeeriumi 40. nädala eelinfo

Esmaspäev, 28. september

  • Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross tutvustavad riigikogu rahanduskomisjoni istungil rahandusministeeriumis ettevalmistamisel olevaid eelnõusid. 
  • Rahandusminister Martin Helme kohtub Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni liikmetega.
  • Rahandusminister Martin Helme kohtub Eesti Panga president Madis Mülleriga.
  • Asekantsler Märten Ross osaleb e-residentsuse programmi nõukogu koosolekul. 

Teisipäev, 29. september

  • Rahandusminister Martin Helme, riigihalduse minister Jaak Aab ja asekantsler Sven Kirsipuu osalevad valitsuse kabinetinõupidamisel, mis on pühendatud 2021. aasta riigieelarve eelnõu ja aastate 2021–2024 riigi eelarvestrateegia koostamisele ning 2020. aasta riigieelarve muudatustele. 

Kolmapäev, 30. september

  • Rahandusminister Martin Helme esineb ettekandega riigikogu täiskogu ees käibemaksuseaduse ja tolliseaduse muudatuste eelnõu (239 SE), riigikogu otsuse "Eesti Vabariigi osaluse suurendamine Rahvusvahelises Finantskorporatsioonis“ eelnõu (237 OE) ja maksualase teabevahetuse seaduse muudatuste eelnõu (238 SE) esimesel lugemisel. 
  • Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Eesti Energia nõukogu esimehe Väino Kaldoja, Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri ja Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmasega, et arutada mereala planeeringuga seotud teemasid.
  • Asekantsler Märten Ross osaleb sidevahendite teel korraldataval Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) juhatajate nõukogu koosolekul. 

Neljapäev, 1. oktoober

  • Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil. 

Reede, 2. oktoober

  • Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross osalevad riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil. 

Maksu- ja tolliamet

Pressiteadete ja uudistega saab tutvuda maksu- ja tolliameti veebilehel: http://www.emta.ee     
Lisainfo: Reet Pärgma, pressiesindaja, tel 676 1115, mobiil 5191 8147, e-post: reet.pargma@emta.ee 

Riigi Tugiteenuste Keskus

Pressiteadete ja uudistega saab tutvuda keskuse veebilehel: https://www.rtk.ee/
Lisainfo: Brit Koppel, kommunikatsioonispetsialist, tel 663 1968, e-post: press@rtk.ee

Statisikaamet

Pressiteadete, väljaannete ja statistika andmebaasi nädala avaldamiskalendriga saab tutvuda statistikaameti veebilehel: https://www.stat.ee/et/kalender    
Lisainfo: Kadri Kütt, meediasuhete juht, tel 625 9181, mobiil 53 880 028, e-post: kadri.kytt@stat.ee 

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahapesu tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine on valitsuse üks prioriteete. Eesti ametiasutused aitavad omalt poolt tagada rahvusvahelise järelevalve võrgustiku toimimist.

Loe lähemalt siit

Uudised rahapesu tõkestamise kohta leiad siit

Riigieelarve

2020. aasta riigieelarve järgi on valitsuse viis prioriteeti peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik. Eelarve näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse sihtide saavutamiseks.

Eelarve kulude ja investeeringute maht on 11,6 miljardit eurot ja tulude maht 11,8 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2019. aastaga 6,9 protsenti ehk 760 miljoni euro võrra. Kulud kasvavad võrreldes aasta varasemaga 2,1 protsenti ehk 236 miljoni euro võrra.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.