Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise
tõkestamine on valitsuse
üks prioriteete.
Loe lisa

Maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu arvestus 
alates 2018. aastast. 

Loe siit.

Eesti 2035

Eesti riigi pikaajaline arengustrateegia

Lähemalt »

 

 

Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust

Haldusreform 2017

Loe erinevate autorite
kirjutatud analüütiliste
artiklite kogumikku siit (PDF).

Maksukoormuse uuring

Eelinfo

Rahandusministeeriumi eelinfo
46. nädal (11.-15. november 2019)

Teisipäev, 12. november

  • Rahandusminister Martin Helme on väljasõidul Lääne- ja Ida-Virumaal: külastab Narva piiripunkti, Eesti Energia Auvere elektrijaama ning Kundas asuvat Estonian Cell haavapuitmassi tehast.
  • Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb Ida-Viru Keskhaigla ravikorpuse nurgakivi panemisel ning kohtub Alutaguse ja Peipsiääre vallajuhtidega.

Kolmapäev, 13. november

  • Rahandusminister Martin Helme esitab Riigikogule ülevaate riigi 2018. majandusaasta koondaruande kohta.

Neljapäev, 14. november

  • Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel. Valitsuskabinet koguneb seekord nõupidamisele Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, kus enne nõupidamist tehakse valitsusliikmetele ringkäik ja haigla ravitöö tutvustus.
  • Rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonnajuhataja Siiri Tõniste ja rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch osalevad Balti finantskirjaoskuse seminaril rahandusministeeriumis. Seminaril saavad kolme Balti riigi rahatarkuse eksperdid ülevaate Baltikumi finantskirjaoskuse hetkeseisust ja edendamisest.

Reede, 15. november

  • Riigihalduse minister Jaak Aab esineb Saare maakonna arengukonverentsil „Saare maakond 2035“ ettekandega, kus kõneleb regionaalhalduspoliitikast, regionaalarengust ning kohalike omavalitsuste finantsjuhtimisest.
  • Rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch osaleb SA Innove korraldataval ettevõtlusõpetajate koolitusprogrammi koolitusel, kus jagatakse rahatarkust ja praktilist kogemust õpetajatele, kuidas tunde huvitavalt läbi viia erinevaid materjale kasutades. Koolitus toimub SEB Innovatsioonikeskuses.
    Lisaks tutvustab ta Eksklusiivsete Naisinvestorite Klubi korraldataval heategevuslikul konverentsil Rahatarkus koolidesse rahatarkuse uuringu tulemusi. Konverents toimub Radisson Blu hotellis Olümpia.

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahandusministeeriumile ekslikult tasutud summad

Kui tasusite summa pangakontole ekslikult või eksisite viitenumbriga, soovite enammakstud summa tagastamist või soovite loobuda toimingust, mille eest riigilõivu tasusite, siis esitage taotlus nõude esitanud asutusele või lõivustatud toimingu osutajale (viitenumbri omanikule).

Lisainfo: 611 3819 või abi.kassa@fin.ee

Loe lähemalt leheküljelt Rahandusministeeriumi pangakontod ja viitenumbrid

Riigi eelarvestrateegia

Riigi eelarvestrateegia 2018–2021 järgi on valitsuse neli suurt eesmärki edendada Eesti majanduskasvu, kasvatada Eesti rahvaarvu, hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut ning suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust. Eelarvestrateegia näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse eesmärkide saavutamiseks.

Majandus kasvab aastatel 2017–2021 keskmiselt 2,8 protsenti aastas ja riigi maksutulu kasvab keskmiselt 6,5 protsenti aastas. Maksud soodustavad rohkem majanduskasvu: teenimise asemel maksustame rohkem tarbimist ning inimeste sissetulekud ja ostujõud kasvavad. Maksukoormus jääb stabiilselt veidi alla 36 protsendi sisemajanduse koguproduktist.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.