Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise
tõkestamine on valitsuse
üks prioriteete.
Loe lisa

Maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu arvestus 
alates 2018. aastast. 

Loe siit.

Eesti 2035

Eesti riigi pikaajaline arengustrateegia

Lähemalt »

 

 

Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust

Haldusreform 2017

Loe erinevate autorite
kirjutatud analüütiliste
artiklite kogumikku siit (PDF).

Maksukoormuse uuring

Eelinfo

Esmaspäev, 17. veebruar

  • Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross osalevad Euroopa euroala rahandusministrite ehk eurorühma kohtumisel kohtumisel Brüsselis.
  • Statistikaameti ning Maksu- ja Tolliameti ühisprojekti AA 3.0 tarkvaraarendajatele suunatud infopäev toimub ministeeriumide ühishoones kell 9:00-12:00, kus antakse ülevaate toimunust ning edasistest plaanidest: kellele ja mis kasu AA 3.0 loob, kuidas andmeid statistikaametile saata ja milline on X-tee roll selles, XBRL GL standardi eelistest ja rahvusvahelisest mõõtest,  AA 3.0 seostest reaalaja majandusega ning RTE visioonist ja XBRL GL seostest. Täpsem Info ja registreerimine SIIT.

Teisipäev, 18. veebruar

  • Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuskabineti nõupidamisel.


Kolmapäev, 19. veebruar

  • Rahandusminister Martin Helme esineb kõnega Audiitortegevuse seaduse, finantskriisi ennetamise ja lahendamise seaduse ning teiste seaduste muutmise seadus (finantsvaldkonna väärteokaristuste reform, EL-i õigusest tulenevad karistused) 111 SE esimesel lugemisel riigikogus.

Neljapäev, 20. veebruar

  • Rahandusminister Martin Helme kohtub Saksa majandus- ja energiaminister Peter Altmaieriga. Kohtumisel on plaanis arutada Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika ja mitmeaastase finantsraamistiku läbirääkimiste teemal.
  • Riigihalduse minister Jaak Aab juhatab avaliku ja erasektori esindajate mitmepoolset kohtumist, et arutada Ida-Virumaa väljakutseid ja tulevikusuundi. Üritus toimub kell 14.00-16.00 Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžis Kohtla-Järvel (Järveküla tee 75).
  • Rahandusminister Martin Helme osaleb valitsuse istungil.

 

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahapesu tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine on valitsuse üks prioriteete. Eesti ametiasutused aitavad omalt poolt tagada rahvusvahelise järelevalve võrgustiku toimimist.

Loe lähemalt siit

Uudised rahapesu tõkestamise kohta leiad siit

Riigieelarve

2020. aasta riigieelarve järgi on valitsuse viis prioriteeti peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik. Eelarve näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse sihtide saavutamiseks.

Eelarve kulude ja investeeringute maht on 11,6 miljardit eurot ja tulude maht 11,8 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2019. aastaga 6,9 protsenti ehk 760 miljoni euro võrra. Kulud kasvavad võrreldes aasta varasemaga 2,1 protsenti ehk 236 miljoni euro võrra.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.