Koroonaviirus COVID-19

Loe koroonaviiruse COVID-19
korduma kippuvaid
küsimusi siit.

Tule meile tööle!

Maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu arvestus 
alates 2018. aastast. 

Loe siit.

Eesti 2035

Eesti riigi pikaajaline arengustrateegia

Lähemalt »

 

 

Maksukoormuse uuring

Eelinfo

Teisipäev, 26. mai 

Kolmapäev, 27. mai 

Neljapäev, 28. mai 

  • Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel. 

Reede, 29. mai 

  • Statistikaamet avaldab pressiteate esimese kvartali Eesti majanduskasvu ja sisemajanduse koguprodukti andmetega, vt https://www.stat.ee/avaldamiskalender. Kell 11 annab keskkonnas Zoom toimuv virtuaalne pressikonverents ülevaade SKP esimese kvartali andmetest. Statistikaamet saadab pressikonverentsi kohta täpsema info välja esmaspäeval, 25. mail.
  • Rahandusministeerium avaldab analüütiku kommentaari kvartali majanduskasvu ja sisemajanduse koguprodukti andmete kohta.
  • Statistikaamet avaldab pressiteate aprilli jaekaubanduse andmetega, vt https://www.stat.ee/avaldamiskalender
  • Statistikaamet avaldab pressiteate aprilli tööstustoodangu ja energia tootmise andmetega, vt https://www.stat.ee/avaldamiskalender

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahapesu tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine on valitsuse üks prioriteete. Eesti ametiasutused aitavad omalt poolt tagada rahvusvahelise järelevalve võrgustiku toimimist.

Loe lähemalt siit

Uudised rahapesu tõkestamise kohta leiad siit

Riigieelarve

2020. aasta riigieelarve järgi on valitsuse viis prioriteeti peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik. Eelarve näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse sihtide saavutamiseks.

Eelarve kulude ja investeeringute maht on 11,6 miljardit eurot ja tulude maht 11,8 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2019. aastaga 6,9 protsenti ehk 760 miljoni euro võrra. Kulud kasvavad võrreldes aasta varasemaga 2,1 protsenti ehk 236 miljoni euro võrra.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.