Rahandusministeeriumi eelinfo

Teisipäev, 30. november

  • Ministrid Keit Pentus-Rosimannus ja Jaak Aab osalevad valitsuse kabinetinõupidamisel. 
  • Ministrid Keit Pentus-Rosimannus ja Jaak Aab osalevad valitsuse rohepoliitika juhtkomisjoni koosolekul.
  • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus kohtub Finance Estonia esindajatega.


Kolmapäev, 1. detsember

  • Riigihalduse minister Jaak Aab külastab Järva valda.


Neljapäev, 2. detsember

  • Ministrid Keit Pentus-Rosimannus ja Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ning kabinetinõupidamisel.


Reede, 3. detsember

  • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ja asekantsler Märten Ross osalevad riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni nõupidamisel.


Pühapäev, 5. detsember

  • Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb Eesti kliimakogu veebikohtumisel. Ida-Viru 16-29aastastele noortele mõeldud rahvakogu hindab maakonna õiglase ülemineku plaane ja teeb ettepanekud nende täiendamiseks.

 

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahapesu tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine on valitsuse üks prioriteete. Eesti ametiasutused aitavad omalt poolt tagada rahvusvahelise järelevalve võrgustiku toimimist.

Loe lähemalt siit

Uudised rahapesu tõkestamise kohta leiad siit

Riigieelarve

2021. aasta riigieelarvel on neli peamist suunda: püsime terved (panustades tervishoidu), aitame neid, kes seda enim vajavad (sotsiaalkaitse), kiirendame nutikat arengut (teadus) ja jätkame investeeringuid tulevikku (rohe- ja digipööre).

Eelarve kulude ja investeeringute maht on 13,1 miljardit eurot ja tulude maht 11,2 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2020. aastaga 5 protsenti ehk 534 miljoni euro võrra. Kulud ja investeeringud kasvavad võrreldes aasta varasemaga ligikaudu ühe miljardi euro võrra.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.