Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise
tõkestamine on valitsuse
üks prioriteete.
Loe lisa

Maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu arvestus 
alates 2018. aastast. 

Loe siit.

Eesti 2035

Eesti riigi pikaajaline arengustrateegia

Lähemalt »

 

 

Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust

Haldusreform 2017

Loe erinevate autorite
kirjutatud analüütiliste
artiklite kogumikku siit (PDF).

Maksukoormuse uuring

Eelinfo

Rahandusministeeriumi eelinfo

51. nädal (16.-20. detsember 2019)

Teisipäev, 17. detsember 

  • Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross kohtuvad Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) asepeasekretär Ulrik Vestergaart Knudseniga. Lisainfo: Siiri Suutre, rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist, tel 663 1968, e-post: siiri.suutre@fin.ee.
  • Kantsler Veiko Tali ja asekantsler Raigo Uukkivi osalevad Riigi Tugiteenuste nõukoja koosolekul. Lisainfo: Brit Kerbo, Riigi Tugiteenuste Keskuse kommunikatsioonispetsialist, tel 663 1968, e-post: press@rtk.ee.

Kolmapäev, 18. detsember 

  • Kell 10 toimub statistikaametis pressikonverents suhtelise vaesuse teemal. Lisainfo: Kadri Kütt, statistikaameti meediasuhete juht, tel 625 9181, mobiil 53 880 028, e-post: kadri.kytt@stat.ee.  
  • Statistikaamet avaldab pressiteate 2018. aasta suhtelise vaesuse näitajatega. 

Neljapäev, 19. detsember 

 

  • Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel. 
  • Riigihalduse minister Jaak Aab esineb Üürnike Liidu kõnekoosolekul "Õigusriik ka sundüürnikele" tervitussõnavõtuga. Lisainfo: Gerttu Blank, riigihalduse ministri nõunik, tel 611 3063, e-post: gerttu.blank@fin.ee.

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahandusministeeriumile ekslikult tasutud summad

Kui tasusite summa pangakontole ekslikult või eksisite viitenumbriga, soovite enammakstud summa tagastamist või soovite loobuda toimingust, mille eest riigilõivu tasusite, siis esitage taotlus nõude esitanud asutusele või lõivustatud toimingu osutajale (viitenumbri omanikule).

Lisainfo: 611 3819 või abi.kassa@fin.ee

Loe lähemalt leheküljelt Rahandusministeeriumi pangakontod ja viitenumbrid

Riigi eelarvestrateegia

Riigi eelarvestrateegia 2018–2021 järgi on valitsuse neli suurt eesmärki edendada Eesti majanduskasvu, kasvatada Eesti rahvaarvu, hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut ning suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust. Eelarvestrateegia näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse eesmärkide saavutamiseks.

Majandus kasvab aastatel 2017–2021 keskmiselt 2,8 protsenti aastas ja riigi maksutulu kasvab keskmiselt 6,5 protsenti aastas. Maksud soodustavad rohkem majanduskasvu: teenimise asemel maksustame rohkem tarbimist ning inimeste sissetulekud ja ostujõud kasvavad. Maksukoormus jääb stabiilselt veidi alla 36 protsendi sisemajanduse koguproduktist.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.