2019. aasta riigieelarve

 

Edendame majanduskasvu,
toetame rahvaarvu kasvu,
tugevdame julgeolekut
ja suurendame heaolu.

Loe lähemalt

Tegelikud kasusaajad

Ettevõtted, MTÜd ja sihtasutused
peavad 30. oktoobriks esitama
andmed oma tegelike kasusaajate
kohta.

Loe täpsemalt andmete
esitamise juhisest
(PDF)

Beneficial owners

The submission deadline of data
regarding beneficial owners is
October 30. 

Guidelines for the definition
of a beneficial owner
(DOC)

Haldusreform 2017

Loe erinevate autorite
kirjutatud analüütiliste
artiklite kogumikku siit (PDF).

Maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu arvestus 
2018. aastal. 

Loe siit.

Riigi eelarvestrateegia 2019–2022

 

Edendame majanduskasvu, 
tugevdame Eesti julgeolekut, 
kasvatame rahvaarvu.

Loe lähemalt

Maksukoormuse uuring

Eelinfo 19.–23. november

Esmaspäev, 19. november

 • Riigihalduse minister Janek Mäggi osaleb majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis toimuval nullbürokraatia komisjoni koosolekul.
 • Rahandusminister Toomas Tõniste ja asekantsler Märten Ross osalevad euroala rahandusministrite ehk eurorühma kohtumisel Brüsselis.
 • Asekantsler Raigo Uukkivi on Taanis, kus tutvub riigi keskse IT-asutusega.
 • Kantsler Veiko Tali ja asekantsler Dmitri Jegorov osalevad mõttekoja Praxis korraldatud Eesti maksusüsteemi arutelul, mis toimub rahandusministeeriumis.

Teisipäev, 20. november

 • Rahandusminister Toomas Tõniste ja asekantsler Dmitri Jegorov kohtuvad Eesti Ajalehtede Liidu esindajatega.
 • Rahandusminister Toomas Tõniste ja kantsler Veiko Tali osalevad finantsinspektsiooni nõukogu koosolekul.
 • Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb valitsuse majandusarengu komisjoni istungil.
 • Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb valitsuse teadus- ja arendusnõukogu koosolekul.

Kolmapäev, 21. november

 • Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb riigikogu täiskogu istungil, kus on krediidiasutuste seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (750 SE) ning Ühendkuningriigi poolt Euroopa Investeerimispangas märgitud kapitali asendamise eelnõu (751 OE) esimene lugemine.
 • Rahandusminister Toomas Tõniste külastab Kehra Gümnaasiumit.
 • Riigihalduse minister Janek Mäggi ja asekantsler Raigo Uukkivi on 21.–24. oktoobril visiidil Ukrainas, kus kohtutakse Ukraina regionaalarengu-, rahandus ja kaubandusministriga ning tutvutakse riigis toimuvate reformide edenemisega.

Neljapäev, 22. november

 • Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Maavalitsuste ülesannete jaotus

Maavalitsused lõpetavad alates 1. jaanuarist 2018 tegevuse ning nende senised ülesanded anti üle riigiasutustele ja kohalikele omavalitsustele. Osa ülesandeid sai endale ka rahandusministeeriumisse loodud regionaalhalduse osakond. Osakonnal on maakondlikud talitused, kus töötavad sõltuvalt maakonnast 3-7 töötajat. Kokku töötab osakonna koosseisus 1. jaanuarist 67 inimest (võrdluseks: maavalitsustes oli 01.01.2017 seisuga kokku 477 töötajat). Regionaalhalduse osakonna põhiülesanneteks on näiteks kohalike omavalitsuste nõustamine, arvamuste andmine maakonda puudutavates valdkondlikes poliitikates, regionaalpoliitika kavandamisel ja väljatöötamises osalemine, maakonnaplaneeringute ja riigi eriplaneeringute koostamise korraldamine ning riigi teenuste osutamise koordineerimine maakonnas (informatsiooni saab ka www.maavalitsus.ee).

Vaata lähemalt maavalitsuste ülesannete jaotust ning uue osakonna töökorraldust siit.

 

Rahandusministeeriumile ekslikult tasutud summad

Kui tasusite summa pangakontole ekslikult või eksisite viitenumbriga, soovite enammakstud summa tagastamist või soovite loobuda toimingust, mille eest riigilõivu tasusite, siis esitage taotlus nõude esitanud asutusele või lõivustatud toimingu osutajale (viitenumbri omanikule).

Lisainfo: 611 3819 või abi.kassa@fin.ee

Loe lähemalt leheküljelt Rahandusministeeriumi pangakontod ja viitenumbrid

Riigi eelarvestrateegia

Riigi eelarvestrateegia 2018–2021 järgi on valitsuse neli suurt eesmärki edendada Eesti majanduskasvu, kasvatada Eesti rahvaarvu, hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut ning suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust. Eelarvestrateegia näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse eesmärkide saavutamiseks.

Majandus kasvab aastatel 2017–2021 keskmiselt 2,8 protsenti aastas ja riigi maksutulu kasvab keskmiselt 6,5 protsenti aastas. Maksud soodustavad rohkem majanduskasvu: teenimise asemel maksustame rohkem tarbimist ning inimeste sissetulekud ja ostujõud kasvavad. Maksukoormus jääb stabiilselt veidi alla 36 protsendi sisemajanduse koguproduktist.

Haldusreform

Juuli alguses tegi valitsus viimased haldusterritoriaalset reformi puudutavad otsused. Vabatahtlike ja valitsuse algatatud ühinemiste tulemusel jääb Eestis 213 omavalitsusest alles 79 kohalikku omavalitsust ehk 15 linna ja 64 valda. Loe lähemalt.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.