Eelinfo: 16. – 20. september 2019

Eelinfo 16. – 20. september 2019

Esmaspäev, 16. september
• Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb Sotsiaalkindlustusameti uue esinduse avamisel Türil.
• Rahandusminister Martin Helme kohtub uue Euroopa Arengu ja Rekonstruktsioonipanga (EBRD) esindajaga Balti riikides Ian Browniga rahandusministeeriumis.
• Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Läti keskkonnakaitse- ja regionaalminister Juris Pūcega rahandusministeeriumis.
• Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Soome kohaliku omavalitsuse ja riigihaldusminister Sirpa Paateroga rahandusministeeriumis.

Teisipäev, 17. september
• Riigihalduse minister Jaak Aab ja asekantsler Kaia Sarnet ning rahandusministeeriumi eksperdid osalevad valitsuskomisjoni ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu 2020. aasta eelarveläbirääkimistel rahandusministeeriumis.
• Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuskabineti arutelul, kus päevakorras on järgmise aasta eelarve.
• Kantsler Veiko Tali osaleb Tallinna Digitippkohtumisel Telliskivi Loomelinnakus.


Kolmapäev, 18. september
• Rahandusminister Martin Helme osaleb valitsuse majandusarengu komisjoni istungil.
• Riigihalduse minister Jaak Aab esineb ettekandega Harjumaa omavalitsuste liidu volikogu istungil Sauel.
• Riigihalduse minister Jaak Aab ja asekantsler Dmitri Jegorov osalevad Estonian Cell ASi uue puitmasstehase avamisel Kundas.

Neljapäev, 19. september

• Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ning kabinetinõupidamisel, kus päevakorras on riigi riigieelarve 2020.
• Asekantsler Kaia Sarnet osaleb 19.-20. septemberini Eesti IV Omavalitsuspäevadel Pärnus.

Reedel, 20. september
• Riigihalduse minister Jaak Aab esineb ettekandega Riigireform ja selle võimalik mõju ettevõtluskeskkonnale ning kohaliku omavalitsuse arengule Eesti IV Omavalitsuspäevadel Pärnus, mille fookuses on seekord haridus, teadus ja ettevõtlus – tee tulevikku.

 

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahandusministeeriumile ekslikult tasutud summad

Kui tasusite summa pangakontole ekslikult või eksisite viitenumbriga, soovite enammakstud summa tagastamist või soovite loobuda toimingust, mille eest riigilõivu tasusite, siis esitage taotlus nõude esitanud asutusele või lõivustatud toimingu osutajale (viitenumbri omanikule).

Lisainfo: 611 3819 või abi.kassa@fin.ee

Loe lähemalt leheküljelt Rahandusministeeriumi pangakontod ja viitenumbrid

Riigi eelarvestrateegia

Riigi eelarvestrateegia 2018–2021 järgi on valitsuse neli suurt eesmärki edendada Eesti majanduskasvu, kasvatada Eesti rahvaarvu, hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut ning suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust. Eelarvestrateegia näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse eesmärkide saavutamiseks.

Majandus kasvab aastatel 2017–2021 keskmiselt 2,8 protsenti aastas ja riigi maksutulu kasvab keskmiselt 6,5 protsenti aastas. Maksud soodustavad rohkem majanduskasvu: teenimise asemel maksustame rohkem tarbimist ning inimeste sissetulekud ja ostujõud kasvavad. Maksukoormus jääb stabiilselt veidi alla 36 protsendi sisemajanduse koguproduktist.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.