Sa oled siin

Valitsus hüvitab omavalitsustele vaktsineerimise korraldamise kulud

31. august 2021 - 8:44

Valitsus kiitis neljapäeval toimunud kabinetinõupidamisel heaks kohalikele omavalitsustele COVID-19 vastu vaktsineerimise korraldamisega seotud kulude hüvitamise.

„Hetkel me täpset kulunumbrit veel ei tea, rahandusministeerium kogub esmalt andmed vaktsineerimise kulude väljaselgitamiseks omavalitsustelt kokku,“ selgitas riigihalduse minister Jaak Aab. „Omavalitsused on riigile vaktsineerimise korraldamisel headeks partneriteks ning hüvitame neile sellega kaasnevad otsesed ja vahetud lisakulud. Lisan, et raha ei ole ette nähtud nn vaktsineerima meelitamise auhindade loosimise katteks,“ märkis minister.

Hüvitis määratakse omavalitsuste endi esitatud andmete alusel, hüvitamisele kuuluvad alates 1. septembrist tehtavad kulud kuni käesoleva aasta lõpuni. Sellised kulud on vaktsineerimise korraldamisega otseselt ja vahetult seotud väljaminekud nagu tööjõu, ruumide, transpordi, teavituse jne kulud. Tehtud kulude kohta esitavad omavalitsused andmed detsembri alguseks.

Vaktsineerimiskulud hüvitatakse Vabariigi Valitsuse reservist.

Kohalike omavalitsuste lõikes on täiskasvanute vaktsineerituse tase täna erinev. Riigi eesmärk on saavutada 2021. aasta sügisel Eesti täiskasvanud elanikkonnas vähemalt ühe doosiga vaktsineeritute osas 70% hõlmatus.

Veel uudiseid samal teemal

26.11.2021|Rahandusministeerium

Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse toetuse sihtrühma, ning arvutada välja elektri-, gaasi- ja küttehinna hüvitise suuruse.

11.11.2021|Rahandusministeerium

Omavalitsustele makstakse vaktsineerimistulemuste pealt toetust

Riik kutsub jätkuva koroonakriisi olukorras kohalikke omavalitsusi üles vaktsineerimist igati soodustama ja korraldama. Selleks on välja töötatud rahalised motivatsioonimeetmeid, mida omavalitsused aasta lõpuni vaktsineerimise organiseerimisel saavad silmas pidada.