Sa oled siin

Valitsus emiteerib kümneaastaseid võlakirju

26. mai 2020 - 17:05

Eesti valitsus alustab rahvusvahelise võlakirjaemissiooniga, mille maht on vähemalt üks miljard eurot ning lunastamistähtaeg kümme aastat. Võlakirjade intressimäär selgub emissiooni läbiviimise hetkel ning see sõltub nii turuintressidest kui ka investorite nõudlusest.

“Eesti riik emiteerib pikaajalisi võlakirju esmakordselt pärast 18-aastast vaheaega. Meie riigi rahandus on heas korras, Eesti riigivõla maht on üks Euroopa Liidu väiksemaid,“ ütles rahandusminister Martin Helme. „Kui poleks olnud koroonaviirusest tulenevat hädaolukorda, poleks Eesti riik ka praegu oma võlakirju emiteerima pidanud. Selleks, et riigil oleks piisavalt raha oma väljaminekute katteks, peame me praeguses keerulises majandusolukorras võtma täiendavaid võlakohustusi.“

„Valitsuse likviidsusreserv peab olema piisavalt suur, et oleks tagatud riigi väljamaksete tegemine ka raskematel aegadel. Võlakirjade müügist laekunud summasid kasutatakse nii riigieelarve kui ka aprillis vastu võetud lisaeelarve finantseerimiseks,“ selgitas Martin Helme rahvusvahelise võlakirjaemissiooni vajadust.

„Eesti kapitalituru arengu jaoks on see emissioon samuti oluline positiivne samm. Riigi kümneaastasest võlakirjade riskimarginaalist saab võrdlusalus ehk benchmark kõikidele Eesti ettevõtetele ja pankadele, kes plaanivad oma võlakirjade emiteerimist. Riigi võlakirjade riskimarginaal teeb lihtsamaks nende võlakirjade hinnastamise,“ lisas Martin Helme.  

Võlakirjaemissiooni korraldavad Citibank, Société Générale ja Nordea. Võlakirjad on plaanis noteerida Dublini börsil, et lihtsustada rahvusvaheliste investorite huvi realiseerumist nende vastu.

Vaata lähemalt presentatsioonist investoritele (inglise keeles): https://www.rahandusministeerium.ee/et/eesmargidtegevused/riigikassa/presentatsioon-investorile

 

Veel uudiseid samal teemal

29.07.2021|Rahandusministeerium

Stabiliseerimisreservi maht oli juuni lõpus 431,5 miljonit

2021. aasta juuni lõpul oli stabiliseerimisreservi varade maht turuväärtuses 431,54 miljonit eurot.

Valitsus sai tänasel istungil tavapärase, kord kvartalis antava ülevaate stabiliseerimisreservi varadest eelmise kvartali lõpu seisuga.

06.05.2021|Rahandusministeerium

Stabiliseerimisreservi maht oli esimese kvartali lõpus 431 miljonit

2021. aasta märtsi lõpus oli stabiliseerimisreservi varade maht turuväärtuses 431,3 miljonit eurot.

Valitsus sai tänasel istungil tavapärase, kord kvartalis antava ülevaate stabiliseerimisreservi varadest eelmise kvartali lõpu seisuga.