Sa oled siin

Uueks riigi äriühingute nimetamiskomitee esimeheks valiti Kaido Padar

10. veebruar 2020 - 15:40

Jaanuaris ametisse nimetatud riigi äriühingute nimetamiskomitee valis reedel uueks esimeheks Kaido Padari. 

„Riigi osalusega äriühingud osutavad Eesti arenguks majanduslikult olulisi ja vajalikke teenuseid. Soovime nimetamiskomitee tegevuses panustada nende tulemuslikku juhtimisse, hoida kompetentsi ning professionaalsust,“ ütles nimetamiskomitee esimees Kaido Padar. „Selleks on suure töö ära teinud eelmine nimetamiskomitee koosseis, keda soovin tunnustada ja tänada tehtud töö eest.“ 

Kaido Padar on omandanud bakalaureuskraadi Tartu Ülikoolis ning tal on laiaulatuslik kogemus turundus- ja kommunikatsiooni valdkonnas Tallinna Linnavalitsuses, Riigikogu Kantseleis, Rahvusooperis Estonia. Padar on osalenud erinevate ettevõtete nõukogude töös, töötanud juhatuse liikmena ASis Eesti Post ning osalenud Tallinna Sadama tütarettevõtte OÜ TS Laevad juhatuse esimehena reisiparvlaevateenuse käivitamisel. Hetkel on Kaido Padar ASi Eesti Talleks juhatuse esimees.

Nimetamiskomiteesse kuuluvad valitsuse otsusega alates 27. jaanuarist peale Kaido Padari erasektorist Toomas Tamsar, Argo Luude ja Reet Roos. Avaliku sektori esindajatena kuuluvad komisjoni rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali ning roteeruva liikmena äriühingu osalust valitseva ministeeriumi kantsler.

Nimetamiskomitee ülesandeks on teha ettepanekud äriühingu üldkoosolekule ehk vastavat äriühingut valitsevale ministrile nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, nõukogu liikmete arvu ja makstava tasu kohta. Riigil on osalus 29 äriühingus, sealhulgas on riik ainuomanik 24 äriühingus ning enamusosalus kuulub riigile 4 äriühingus. Riigi äriühingutel on vara kokku üle 7 miljardi euro ja neis töötab 13,4 tuhat inimest. Riigi äriühingute käive oli 2018. aastal kokku 1,8 miljardit eurot.

 

Veel uudiseid samal teemal

01.04.2020|Rahandusministeerium

Riik toetas eelmisel aastal regionaalprojekte üle poolesaja miljoniga

Möödunud aastal eraldati regionaalprojektide toetuseks kokku üle 52 miljoni euro. Sellest enim, 11 ja pool miljonit, sai toetust Ida-Virumaa, kõige aktiivsemad taotlejad olid aga Hiiumaal. Toetus ühe elaniku kohta oli suurim Pärnumaal 110 euroga, järgnesid Hiiumaa 89 ja Ida-Virumaa 85 euroga.

30.03.2020|Rahandusministeerium

Tõhusad abimeetmed kiirendavad majanduse kriisist välja tulekut

Rahandusministeeriumi kevadise majandusprognoosi järgi, mis valmis 18.3.2020, ulatub Eesti majanduslangus tänavu vähemalt kolme protsendini, kuid tõhusate kriisiabimeetmete korral peaks normaalne majandustegevus taastuma tunduvalt kiiremini kui pärast eelmist kriisi.