Sa oled siin

Siim Kallas arutas maksuküsimusi Rootsi maksumaksjate ja parlamendi saadikutega

29. märts 2000 - 0:00
27. märtsil esines Siim Kallas ettekandega proporstionaalsest tulumaksust Rootsi Maksumaksjate Assotsiatsioonis. Loengule järgnes arutelu mitmete Rootsi majandusteadlaste ja űhiskonnategelaste osavŏtul. Kallas tutvustas ka uut tulumaksuseadust rõhuga tulumaksu kaotamisel ettevõtte reinvesteeritud kasumilt ning selle investeeringuid soodustaval mõjul.

Lähemalt sooviti kuulda argumente proportsionaalse tulumaksu kehtestamise poolt, filosofeeriti ka proportsionaalse tulumaksu võimalikkuse ja maksukoormuse vähendamise teemadel Rootsis.

Kallase sõnas, et lihtne on avalikkusele tõestada madala maksukoormuse kasulikkust. Tõeliseks probleemiks on aga sellega kaasnev riiklike kulutuste kärpimine. Tegelikult on ju kõik riigieelarve kulud kellegi otsesed sissetulekud.

Proportsionaalse tulumaksu tuline pooldaja, Rootsi Maksumaksjate Assotsiatsiooni president Björn-Tarras Wahlberg kinnitas, et progressiivse tulumaksu poolt olevad argumendid on üksnes poliitilise alatooniga ning majanduslikult põhjendamatud.

Täna hommikult aset leidnud kohtumisel Rootsi parlamendi rahanduskomisjoni liikemetega tutvustas Kallas nii Eesti hiljutist tulumaksureformi kui ka teisi makse puudutavat. Samuti käsitleti riigieelarve koostamise küsimusi.

Ühtlasi Rahvusvahelise Maksumaksjate Liidu president Björn Tarras-Wahlberg edastas Siim Kallasele kutse lähemalt tutvustada Eesti maksusüsteemi ka juuni lõpus- juuli alguses Tallinnas toimuval Rahvusvahelise Maksumaksjate Liidu aastakonverentsil.