Sa oled siin

Riik tänas tublimaid piirkonnaelu edendajaid Regionaalmaasikatega

26. august 2020 - 14:43

Peaminister Jüri Ratas ja riigihalduse minister Jaak Aab andsid täna Stenbocki majas toimunud pidulikul vastuvõtul üle Regionaalmaasikad, millega tänati kõige tublimaid inimesi ja ettevõtteid Eesti regionaalarengusse panustamise eest.

Peaminister Jüri Ratas tunnustas nii tänavusi laureaate kui ka kõiki teisi konkursil osalejaid, kes on andnud olulise panuse, et hoida ja arendada elu oma kodukohas. Tema sõnul aitavad nad oma tegevusega kaasa, et meil oleks töökohti ning kogukonna- ja seltsielu kõikjal Eestis. „Vaadates tänavusi Regionaalmaasika auhinna laureaate, julgen täie veendumusega öelda, et kohapealsete inimeste tahtmise ja ettevõtlikkuse taha Eesti eri piirkondade areng ei jää,“ ütles peaminister.

„Tänavusel Regionaalmaasika konkursil oli rekordiliselt palju kandidaate. See on ilmekas näide, kuidas meil on üle-eestiliselt väga palju toimekaid ja tublisid inimesi, kes annavad oma märkimisväärse panuse erinevate piirkondade arengusse ja heaolusse,“ rõõmustas riigihalduse minister Jaak Aab. „Tänu neile on saanud parema hoo sisse piirkonna majandus, loodud uusi töökohti või hoopis ergutatud kohalikku seltsi- ja kogukondliku elu. See teeb suurt heameelt ning ma ütlen teile kõigile suur aitäh! Te teete vägevat ja olulist tööd.“

Regionaalarengu auhind antakse välja seitsmendat korda. Konkursi parimad on ellu kutsunud või korda saatnud väljapaistva regionaalarengu algatuse või teo, mille tulemusena on edenenud piirkonna majandus, loodud uusi töökohti või pakutud piirkonnaspetsiifilisi tooteid ning teenuseid või millel on olnud oluline mõju regionaalarengu tähtsustamisele ühiskonnas.

Jaanuari lõpus välja kuulutatud konkursile sai kandidaadiks esitada nii riigi ja kohaliku omavalitsuse asutusi kui ka füüsilisi ja juriidilisi isikuid. Konkursile laekus 34 ettepanekut, mille hulgast valis riigihalduse ministri moodustatud hindamiskomisjon välja viis silmapaistvamat algatust. Auhinnasaajaid tunnustatakse Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga.

Regionaalmaasikas 2020 laureaatideks kuulutati:

1. Cleveroni Akadeemia – Viljandis tegutseva tehnoloogiaettevõtte Cleveron AS juures alustas 2019. aastal tegevust erakõrgkool Cleveroni Akadeemia. Avati rakenduskõrghariduse robootikatarkvara arenduse õppekava, kus kõrgharidusõpe on põimitud praktikaga ettevõtte arendus- ja tootmisüksuses Viljandis. Cleveroni Akadeemiat rahastab Cleveron AS.

2. Fortaco Estonia OÜ – Narvas asuv ettevõte valmistab keevitatud teraskonstruktsioone klientidele kogu Euroopas. Ettevõte on lda-Virumaal üks suuremaid tööandjaid. Praegu töötab Narva ettevõttes üle 470 inimese. Pärast ettevõtte laienemist luuakse 2021. a juurde veel vähemalt 33 uut töökohta. Ettevõte toetab Narva linna kultuurisündmusi, edendab integratsiooni ja hoolitseb oma töötajate eest.

3. Vidrike külamaja Otepääl – Vidrike külamaja on suurepäraseks näiteks, kuidas äri ja kohalik  kogukond ühte sammu astuvad. Kümmekond aastat tühjana seisnud maja sai uue hingamise Vidrike kogukonna koosolemise majana. Maja üks pool on planeeritud küla kogukonna ürituste läbiviimiseks, teises pooles on köök ning puudega köetav pitsaahi. Külamaja on andnud külale olemasolemise väe ja põhjuse koos käia ning koos tegutseda.

4. Margit Kääramees ja Kassari saare Orjaku külaselts – Margiti eestvedamisel ehitati Orjaku seltsimaja. Seltsimaja teenib usinasti külakogukonda ja külalisi, sest Hiiumaa ja Kassari piirkonna infot jagatakse just sealt. Lisaks on seltsimaja andnud lähikonna elanikele ja käsitööettevõtjatele võimaluse oma tooteid müüa, kino vaadata, joogatunde võtta, kohvikut pidada jne. 

5. Mulgi väiketootjate liit – toidu ja käsitöö valdkonnas Mulgi väiketootjaid koondav ühendus, kes aitab viia Mulgimaa head kraami nii Eesti kui ka välismaa turgudele. Liidu eestvedamisel on algatatud „ Mulgi Söögi Vestival“. Mulgi Väiketootjad on ühiselt sisenenud turule Mulgi Värk riiulitega, mis isikupärastavad piirkonna tootjaid ja tutvustavad Mulgimaa tooteid mõjusamalt.

Fotosid auhindade üleandmisest näeb siit.


Taustinfo viimastest eelnevatest võitjatest:

2019 võitjad
Tsiistrenuka ja Missomaa ettevõtjad
Forwardspace MTÜ
Arno Kuusk ja MTÜ Hiiumaa Kino
MTÜ Postitee ja Eesti Maanteemuuseum
Järva valla mobiiliäpp

2018 võitjad
MTÜ Sibulatee
Jaanus Murakas ja E-Piim Tootmine AS 
Saaremaa valla ühinemine   
Intsikurmu festivali korraldaja MTÜ Munalinn

2017 võitjad
Ants Väärsi
Rõngu Pagar OÜ
AS Konesko
Maaelufestival Sõmerul

Veel uudiseid samal teemal

26.11.2021|Rahandusministeerium

Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse toetuse sihtrühma, ning arvutada välja elektri-, gaasi- ja küttehinna hüvitise suuruse.

11.11.2021|Rahandusministeerium

Omavalitsustele makstakse vaktsineerimistulemuste pealt toetust

Riik kutsub jätkuva koroonakriisi olukorras kohalikke omavalitsusi üles vaktsineerimist igati soodustama ja korraldama. Selleks on välja töötatud rahalised motivatsioonimeetmeid, mida omavalitsused aasta lõpuni vaktsineerimise organiseerimisel saavad silmas pidada.