Sa oled siin

Riigihalduse minister väisab reedel Ruhnut

5. detsember 2019 - 10:50

Riigihalduse minister Jaak Aab külastab reedel Ruhnut, et tutvuda väikesaare ja sealse vallavalitsuse arengute ning väljakutsetega.


„Ruhnu on oma ilusa ja ainulaadse loodusega väga eriline elupaik. Ent kohalikud vajavad väikesaarel eluga toimetulekuks mandriinimestest mõnevõrra teistsugust tuge,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Olgu selleks siis näiteks abi heal tasemel mereohutuse ja –pääste tagamisel, toetus munitsipaalelamute remondiks või koolimajja mööbli soetamisel. Nende tegevuste juures ongi riik Ruhnule abikäe ulatanud.“

Riik on Ruhnut nii nende kui ka mitmete teiste tegevuste jaoks toetanud väiksesaarte programmist. Näiteks on programmist eraldatud üle 40 000 euro termokaamera ostmiseks. Päästepaadile paigaldatud termokaameraga saab merel kehva nähtavusega paremini otsida nii kadunud inimesi kui ka kaatreid. Samuti saab tuvastada merereostust või avastada saarel tulekahjukoldeid. Ruhnu merepäästeüksuse arendamiseks on programmist eraldatud ligi 130 000 eurot, mille eest osteti kohalikule päästeseltsile uus kaater.
Ruhnu munitsipaalelamute remondiks on eraldatud 13 000 ja põhikooli mööbli ostmiseks ligi 50 000 eurot. Väikesaarte programmist on toetatud ka väiketankla soetamist ligi 14 000 euroga. Need on vaid mõned näited väikesaarte programmist eraldatud toetustest.

Lisaks toetab riik Ruhnut igal aastal tasandusfondist eraldatava rahaga, mis antakse saarelisest asendist tingitud täiendava kuluvajaduse katteks ehk nn väikesaarte lisa. Toetussumma on aastate lõikes erinev. Sellel aastal eraldati tasandusfondist Ruhnule 80 000 eurot.

„Ruhnu vallavalitsus on ka oma jõuga usinasti panustanud saareelu arendamiseks, millega heameelega kohapeal lähemalt tutvun,“ tunnustas Jaak Aab.
Minister kohtub reedel Ruhnu valla esindajate ja kohalike elanikega, tutvub saare olulisemate ehituste ja kultuuriobjektidega, aga ka lahendamist vajavate väljakutsetega.
Ruhnu on Eesti kõige lõunapoolsem saar. Ruhnu saar asub Liivi lahes ja kuulub Saare maakonda. Saare pindala on 11,9 km².
Rahvastikuregistri andmetel on saare oma elukohana registreerinud 161 isikut (1.11.19 seisuga). Rahvaarvult on Ruhnu vald Eesti väikeseim vald.
Ruhnus on  toimiv lennuväli, sadam, elektrijaam, tuletõrjedepoo, kool, muuseum, rahvamaja ja raamatukogu. Lisaks on heas korras sealne kirik ja tuletorn.

Veel uudiseid samal teemal

06.08.2020|Rahandusministeerium

Euroopa Komisjon tunnustab Eesti riigihangete korraldust

Eesti rahvusvaheliste riigihangete korraldus sai Euroopa Komisjonilt taas kõrgeima hinnangu, selgub Euroopa Liidu (EL) ühtse turu tulemustabelist Single Market Scoreboard.

04.08.2020|Rahandusministeerium

Aasta lõpuks uuendatakse Kagu-Eesti tegevuskava

Uuendatavas Kagu-Eesti tegevuskavas tuleb keskenduda senisest enam teede ja internetiühenduse parandamisele, piirkonna ettevõtete võimekuse tõstmisele ning teenuste võrgustiku kohandamisele elanikkonna vähenemisega. Nii arutasid avaseminaril ministeeriumite, Kagu-Eesti kohalike omavalitsuste ning maakondlike arendusorganisatsioonide esindajad.