Sa oled siin

Riigihalduse minister külastab kolmapäeval Anija valda

10. september 2019 - 12:21
Fotol Anija Mõis, mida riigihalduse minister Jaak Aab väljasõidul külastab. Foto: Vikipeedia
Riigihalduse minister Jaak Aab külastab väljasõidul ka Anija mõisa. Foto: Vikipeedia

Riigihalduse minister Jaak Aab tutvub kolmapäeval, 11. septembril Anija valla omavalitsusjuhtidega ning külastab kohalikke ettevõtteid.


Tutvumaks kohalike omavalitsuste aktuaalsete väljakutsetega ning leidmaks neile üheskoos omavalitsusjuhtide ja kohalike elanikega parimaid võimalikke lahendusi, külastab riigihalduse minister Jaak Aab regulaarselt Eesti linnasid ja valdasid.
„Senini olen külastanud pealinnast kaugemale jäävaid piirkondi, kuid soovin lähemalt näha, kuidas läheb ka Harjumaa omavalitsustel,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. “Üldiseks suunaks on vaadata üle, kuivõrd on võimalik laiendada omavalitsuste otsustusõigust, andes neile nii suuremat õigust piirkonna elu arendamiseks kui ka sellega kaasnevat vastutust.“

Seekord on järg Harjumaal asuva Anija valla käes, kus minister Aab kohtub sealsete omavalitsusjuhtide ning külastab kohalikku ettevõtet Multimek Baltic OÜ, Anija mõisa, Kõrvemaa matka- ja suusakeskust, Aegviidu depoohoonet ning spordikeskust.


Väljasõidu ajakava:

13.30–14.30 Kohtumine omavalitsusjuhtidega Anija vallavalitsuses
14.45–15.30 Multimek Baltic OÜ külastus Kehras
15.45–16.15 Anija mõisa külastus
16.40–17.10 Kõrvemaa matka- ja suusakeskuse külastus
17.15–17.35 Ringsõit Aegviidus (depoohoone, spordikeskus)

Veel uudiseid samal teemal

20.02.2020|Rahandusministeerium

Riik toetab kohalikke omavalitsusi 557 miljoni euroga

Valitsus otsustas täna riigihalduse ministri Jaak Aabi ettepanekul anda omavalitsustele tasandus- ja toetusfondist 203,6 miljonit eurot, millele lisandub jaanuaris jagatud 353,7 miljonit eurot. Omavalitsustele eraldatava toetuse maht on kümne aastaga kasvanud peaaegu kaks korda.

19.02.2020|Rahandusministeerium

Simson, Aab ja Aas veavad arutelu Ida-Viru tulevikust

Riigihalduse minister Jaak Aab, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson kohtuvad homme, 20. veebruaril Ida-Virumaal ettevõtjate, kohalike omavalitsuste ja riigiasutuste esindajatega.