Sa oled siin

Riigihalduse minister on homme Valgamaal

14. august 2019 - 14:16

Riigihalduse minister Jaak Aab on homme, 14. augustil Valgamaal. Minister osaleb Taagepera rahvaseminaril ja Sooglemäe talu talgutel Kagu-Eesti ametnike välitööde raames.

Hommikul ütleb minister tervitussõnad ja osaleb Taagepera rahvaseminaril, kus arutelu fookuses on rahvaarvu vähenemine kui Kagu-Eesti peamine väljakutse. „Elanikkonna vähenemine väljaspool pealinna ja Tartut on tõsine probleem ning on oluline, et riik panustaks erinevate regionaalpoliitiliste meetmega Kagu-Eesti priikonna arengusse,“ ütles minister Aab seminari eel. 

Kagu-Eesti rahaarv on terve taasiseseisvumise perioodi olnud lineaarses langustrendis. Põlva-, Võru- ja Valgamaal elab selle aasta 1. jaanuari seisuga 89 158 inimest Statistikaameti andmetel.

Arvestamata rahvastikuarvestuse metoodiliste ja maakonnapiiride muudatustega on see 72,5 protsenti võrreldes sama piirkonna rahvaarvuga 1990. aastal. Kagu-Eesti rahvastiku tihedus on 13,6 inimest ruutkilomeetril, mis on tunduvalt väiksem Eesti rahvastikutihedusest ehk 30,5 inimest ruutkilomeetril.

Minister kohtub homme veel Otepää vallajuhtidega, et arutada haldusreformi järgset piirkonna arengut ja külastab Kääriku spordibaasi. 

Õhtul osaleb riigihalduse minister Sooglemäe talu talgutel.


Ajakava 14.08.2019

Kell 9.30 Taagepera rahvaseminar, Wagenkyll SPA, Taagepera, Tõrva vald, Valgamaa
Kell 12.00 kohtub Otepää vallajuhtidega
Kell 14.00 külastab Kääriku spordibaasi
Kell 17.00 Sooglemäe talu talgud, Mulgi keskus, Ala küla, Tõrva vald, Valgamaa


 

Veel uudiseid samal teemal

05.12.2019|Rahandusministeerium

Riigihalduse minister väisab reedel Ruhnut

Riigihalduse minister Jaak Aab külastab reedel Ruhnut, et tutvuda väikesaare ja sealse vallavalitsuse arengute ning väljakutsetega.


05.12.2019|Rahandusministeerium

Eesti ja Läti piiriäärsete regioonide arendustegevusteks suunatakse 2,5 miljonit

Riias toimub 5.-6. detsembril Interreg Eesti-Läti programmi seirekomitee kohtumine, kus otsustatakse viimasesse, viiendasse taotlusvooru laekunud projektitaotluste rahastamisotsused ja alustatakse uue perioodi programmi ette valmistamisega.