Sa oled siin

Riigihalduse minister arutab teadlastega omandireformi teadusuuringut

20. juuni 2019 - 8:58

Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub täna rahandusministeeriumis teadlastega, et arutada võimalusi omandireformi mõjude teadusuuringu läbiviimiseks.

„Oleme viimastel kuudel koostöös teadlastega aktiivselt tegutsenud, et sõnastada omandireformi uuringu lähteülesanne. Tegemist on nn sundüürnike probleemi lahendamisega. Soovime välja selgitada, kas ja millist ebaõiglust omandireformi käigus põhjustati ning millised on selle ebaõigluse leevendamisvõimalused,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Aasta algul valmis sundüürnike andmekogu, mis on uuringu oluliseks sisendiks. Järgmise etapina on plaanis läbi viia teadusuuring ning esitada tulemused valitsusele.

„Lähiajal läheb töö lahti. Uuringu käigus antakse hinnang vara õigusvastasele võõrandamisele ning omandireformi käigus ilmnenud probleemidele. Lisaks pakutakse välja võimalused sundüürnike probleemi lahendamiseks,“ lisas Aab. „Uuringu lõpptulemusi võime oodata kõige varasemalt järgmisel aastal.“

2017. aastal tegi valitsuse omandireformi komisjon ettepaneku korraldada teadusuuring omandireformi mõjude hindamiseks. Valitsus otsustas 2018. aastal teha uuringu läbiviimine ülesandeks rahandusministeeriumile. Teadusuuringu ettevalmistamisse panustasid lisaks rahandusministeeriumi spetsialistidele Tallinna Ülikooli teadlased prof Eerik Terk, Peeter Järvelaid, Kalle Liiv ja Tartu Ülikooli prof Vello Pettai, emeriitdotsent Endel Ploom ning Juhan Kivirähk Turu-uuringute AS-ist.

Uuringu korraldamine on seotud Vabariigi Valitsuse tegevusprogrammiga aastateks 2019-2023.

Veel uudiseid samal teemal

14.10.2019|Rahandusministeerium

Aab tutvub teisipäeval Narva tööstuspargi ning kultuuri- ja ettevõtluskeskusega

Riigihalduse minister Jaak Aab külastab teisipäeval, 15. oktoobril riigilt investeeringuteks toetust saanud Narva tööstusparki ja sealseid ettevõtteid. Samuti tutvub minister Narva kultuuri- ja ettevõtluskeskuses asuva Vaba Lava, Eesti keele maja ja loomeinkubaatoriga OBJEKT.

11.10.2019|Rahandusministeerium

Riik ootab jätkuvalt Tallinna-Helsingi tunneli jaoks ammendavat infot

Tallinna-Helsingi vahelist tunnelit rajada sooviva Peter Vesterbacka ettepanekul kohtus riigihalduse minister Jaak Aab täna projekti arendaja ja rahastajaga. Minister kinnitas kohtumisel, et riik vajab endiselt infot tunneli projekti kohta seisukoha kujundamiseks.