Sa oled siin

Riigihalduse minister andis üle viis Regionaalmaasikat

29. jaanuar 2019 - 16:51

Riigihalduse minister Janek Mäggi andis täna koos peaminister Jüri Ratasega Stenbocki majas toimunud tänuüritusel üle viis regionaalarengu auhinda ehk Regionaalmaasikat. Auhinnaga tunnustatakse igal aastal Eesti parimaid algatusi, millel on oluline mõju piirkonna arengule.

Riigihalduse ministri Janek Mäggi sõnul väärib tunnustust iga tegu, mis aitab kaasa elu arendamisele ja võimalikkusele erinevates Eestimaa nurkades. „Regionaalareng sõltub suuresti tublidest inimestest ja eestvedajatest, tänu kellele tekib juurde nii töökohti kui ka enesetäiendamise ja vaba aja veetmise võimalusi. Tänan kõiki Regionaalmaasika laureaate ja ka neid, kes on regionaalarengut toetavaid tegusid tähele pannud ning kandidaate üles seadnud,“ lisas ta.

Peaminister Jüri Ratas tänas kõiki konkursil osalejaid ja lisas, et Eesti toetubki meie inimestele igas kaugemas külas, vallas ja linnas ning kõikide nende tegudele kogukonna arendamisel. „Olgu selleks kohaliku kogukonna parem sidumine, külakiige rajamine või kultuurimaja renoveerimine, töö ja vaba aja veetmise võimaluste arendamine või kohaliku eripära rõhutamine. Kõik need ettevõtmised ühendavad meie inimesi ning panevad omakandi rahva koos tegutsema. Just seda üheskoos tegutsemist meie väikene riik arenguks vajabki.“

Väljapaistva regionaalvaldkonna tegevuse eest said auhinna:

  • Tsiistrenuka ja Missomaa ettevõtjad – Auhinna saavad neli Lõuna-Eesti kaugeima kandi ettevõtjat – Nopri talu OÜ, Siberi talu, Andri-Peedo talu OÜ ja Digital Holding OÜ – kes on koostöös loonud piirkonna elanikele töökohti ja arendanud piirkonnale omanäolisi tooteid, mida saab osta nii Eestis kui ka välismaal.
  • Forwardspace MTÜ – Forwardspace on koostöötamiskeskus Pärnu kesklinnas, mis pakub (idu)ettevõtjatele ja vabakutselistele kontorikohta ning inspireerivat töökeskkonda.
  • Järva valla mobiiliäpp – Esimene omanäoline rakendus omavalitsuses, mille eesmärk ja tulemus on kogukonna sidumine. Läbi Järva valla äpi saab kiirelt ja lihtsalt suhelda kohaliku omavalitsusega.
  • Arno Kuusk ja MTÜ Hiiumaa Kino – Arnot on Hiiumaa kinoelu elavdamise eest hakatud kutsuma Kino-Arnoks. Väsimatult otsib ta võimalusi ja vahendeid, kuidas kino näitamise võimalusi Hiiumaal veelgi parandada.
  • MTÜ Postitee ja Eesti Maanteemuuseum – Kagu-Eesti eelarvamusfestivali korraldamise eest. 2018. aasta suvel toimus festival juba kolmandat korda põhiliselt MTÜ Postitee ja Eesti Maanteemuuseumi eestvedamisel.

Regionaalarengu auhind anti välja kuuendat korda. Novembris väljakuulutatud konkursile laekus 36 ettepanekut, mille hulgast valiti välja viis silmapaistvamat ja regionaalarengule kaasa aidanud algatust ning tegu. Auhinnasaajaid tunnustati tänukirja ja Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga. Tänuüritus toimus Stenbocki maja Riigipitsati saalis ning sellele järgnes koosviibimine ja Stenbocki maja tutvustav ekskursioon.

2018. aastal said auhinna MTÜ Sibulatee, Jaanus Murakas ja E-Piim Tootmine AS, Saaremaa vald ning MTÜ Munalinn.


Fotod üritusest leiate siit (Jürgen Randma, Riigikantselei).