Sa oled siin

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb ELi rahandusministrite kohtumistel

11. märts 2019 - 9:36

Rahandusminister Toomas Tõniste ja asekantsler Märten Ross osalevad Euroopa Liidu rahandusministrite ehk eurorühma ja Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu kohtumistel Brüsselis.

Euroala rahandusministrite päevakavas on Kreeka teise programmijärgse süvendatud ülevaatuse aruanne. Selle põhjal peavad ministrid otsustama, kas maksta Kreekale välja esimene osa läinud aastal kokku lepitud võlaleevenduse meetmetest.

Eurorühmas toimub ka teemaarutelu eluasemeturust. Sellel sektoril on väga suur mõju panganduse ja kogu majanduse käekäigule ning oluline osa ühtse rahapoliitika mõjus.

Laiendatud eurorühmas läheb edasi arutelu euroala eelarveinstrumendi loomise üle.

Majandus- ja rahandusküsimuste nõukogus jätkub arutelu digitaalse majanduse maksustamise üle, kus paljud liikmesriigid eelistaksid ära oodata Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni lahenduse.

Kohtumise päevakorras on ka aktsiisi üldkorra ja alkoholiaktsiisi struktuuri direktiivid. Lisaks arutavad ministrid InvestEU investeeringute komitee sekretariaadi loomist kas Euroopa Investeerimispanga või Euroopa Komisjoni juurde.

Euroopa Komisjon tutvustab liikmesriikide värskeid majandusanalüüse ning annab ülevaate riigipõhiste soovituste täitmisest. Plaanis on heaks kiita maksualast koostööd mittetegevate kolmandate jurisdiktsioonide Euroopa Liidu loetelu.