Sa oled siin

Rahandusminister Tõniste osaleb euroala ja EL-i rahandusministrite kohtumistel

12. Juuli 2018 - 10:33

Rahandusminister Toomas Tõniste ja asekantsler Märten Ross osalevad täna euroala rahandusministrite ehk eurorühma ja homme Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu ehk ECOFIN-i kohtumistel Brüsselis.

Eurorühma esimees Mário Centeno annab täna ministritele ülevaate juunikuise euroala tippkohtumise tulemustest. Samuti käsitleb ta lühidalt majandus- ja rahaliidu süvendamisega seotud küsimusi, millega eurorühm peaks töötama kuni järgmise euroala tippkohtumiseni, mis on kavandatud detsembrisse. Ministrid arutavad ka kogu euroala eelarve olukorda, keskendudes 2019. aasta väljavaadetele. Euroopa Komisjon ja Euroopa Keskpank tutvustavad eurorühmale vastavalt 2018. aasta mais ja aprillis Iirimaal ja Hispaanias toimunud programmijärgse järelevalve missiooni peamisi tulemusi.

Reedesel kohtumisel arutavad rahandusministrid nn käibemaksu pöördmaksustamise mehhanismi ettepanekut, mis võimaldaks liikmesriikidel ajutiselt kohaldada käibemaksukohustuse puhul üldist pöördmaksustamist. Samuti tuleb arutlusele ettepanek, mis võimaldab liikmesriikidel kohaldada elektrooniliste väljaannete suhtes harilikest käibemaksumääradest erinevaid määrasid.

Eeldatavasti vahetavad ministrid ka arvamusi 28.–29. juunil 2018 toimunud Euroopa Ülemkogu kohtumise järelmeetmete üle. Eesistujariik Austria esitleb oma majandus- ja rahandusküsimuste alast tööprogrammi. Nõukogu kiidab eeldatavasti ka heaks ühisseisukohad G20 rahandusministrite kohtumiseks 21.–22. juulil 2018.

Vaata ka:
• Eurorühma arutelude päevakord 12. juulil:
http://www.consilium.europa.eu/et/meetings/eurogroup/2018/07/12/ (eesti keeles)
http://www.consilium.europa.eu/en/meetings/eurogroup/2018/07/12/ (inglise keeles)
• Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu päevakord 13. juulil:
http://www.consilium.europa.eu/et/meetings/ecofin/2018/07/13/  (eesti keeles)
http://www.consilium.europa.eu/en/meetings/ecofin/2018/07/13/ (inglise keeles)