Sa oled siin

Rahandusminister Tõniste külastab Valgamaad

23. Juuli 2018 - 14:00

Rahandusminister Toomas Tõniste külastab täna Valgamaad, kus kohtub kohalike ettevõtjate ja Otepää vallavalitsuse töötajatega.

„Eesti lõunapoolseim linn Valga moodustab koos oma kaksiklinn Valkaga unikaalse keskkonna, kus koostöö süvendamine loob uusi võimalusi mõlema linna elanikele ja ettevõtjatele,“ ütles rahandusminister Toomas Tõniste.

„Eurorahade toel on juba käima lükatud kaksiklinna keskuse uuendamine, mis lisaks uuendatud ja ilusale linnaruumile aitab edendada ühist kultuuri- ja kaubanduspiirkonda. See loob võimalused teenuseid rohkem optimeerida ja meelitada juurde uusi investeeringuid,“ rääkis minister.

„Lisaks linnakeskusele oleme toetanud ka kohaliku tööturu integreerimist – see laiendab tööpõldu mõlema linna elanikele kui ka lihtsustab ettevõtjal sobivate töötajate leidmist,“ lisas Tõniste.

Minister külastab põllumajandusettevõtet Hummuli Agro OÜ, toiduainekontserni Atria Eesti AS, mööblitootjat Gomab OÜ ja William Willat.

Valgamaa koosneb kolmest vallast: Valga, Tõrva ja Otepää, samanimelised linnad moodustavad kolm kohalikku tõmbekeskust. Kokku elab piirkonnas 29 571 inimest.