Sa oled siin

Rahandusminister Martin Helme uuendas finantsinspektsiooni nõukogu

15. oktoober 2020 - 13:06

Rahandusministri ja finantsinspektsiooni nõukogu esimehe Martin Helme ettepanekul kinnitas valitsus nõukogu uuteks liikmeteks Veiko-Joel Koka ja Mai Palmipuu.

„Uutel liikmetel on pikaajaline töökogemus nii pangandus- kui finantsõiguse valdkonnas, mis hõlmab ka selliseid olulisi tahke nagu finantsaruandlus, auditeerimine ja rahapesu tõkestamine. Nende oskused ja kogemused aitavad edasi arendada ja tõhustada finantsinspektsiooni senist tegevust,“ ütles rahandusminister Martin Helme.

Kokk on pikalt töötanud finantssektoris. Väärtpaberiinspektsioonis ja Eesti Pangas töötades puutus ta põhjalikult kokku valdkonna õigusloome ja järelevalve praktikaga, advokaadina töötades sai aga hea ülevaate finantssektori ettevõtjate probleemidest. Kokk on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, Estonian Business School’i rahvusvahelise ärijuhtimise eriala ja saanud magistrikraadi Hamburgi Ülikoolis.

Palmipuu on tegutsenud vandeaudiitorina üle 20 aasta, alates 2012. aastast on tal lisaks ka avaliku sektori vandeaudiitori kutse. Ta on olnud Audiitorkogu juhatuse liige ja Eesti Juristide Liidu president. Palmipuul on kolm kõrgharidust: Tartu Ülikooli raamatupidamise ja majandusanalüüsi eriala magistrikraad, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduse magistrikraad majandusteaduses ja Tallinna Ülikooli õigusteaduse magistrikraad.

Finantsinspektsiooni nõukogu on kuueliikmeline. Ametikoha järgi on nõukogu liikmed rahandusminister Martin Helme ja Eesti Panga president Madis Müller. Ülejäänud liikmetest nimetab poole rahandusministri ettepanekul valitsus ja poole Eesti Panga presidendi ettepanekul Eesti Panga nõukogu.

Mullu 17. septembri korralisel Eesti Panga istungil nimetati Eesti Panga presidendi Madis Mülleri ettepanekul nõukogu liikmeks keskpanga asepresident Maive Rute ja pikendati Rein Minka volitusi.  

Nõukogu seniste liikmete, rahandusministeeriumi kantsleri Veiko Tali ning maksu- ja tolliameti endise peadirektori Valdur Laidi kolmeaastane ametiaeg sai läbi tänavu 10. augustil.