Sa oled siin

Rahandusminister Martin Helme osaleb ELi rahandusministrite kohtumisel

9. oktoober 2019 - 8:59

Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross osalevad kolmapäevast neljapäevani eurorühma ning Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu kohtumistel Luxembourgis.

Euroala rahandusministrite päevakavas on Portugali programmijärgne ülevaatus, pangandusliidu ülevaated järelevalve asutuste juhtidelt ning Euroopa Keskpanga juhatuse liikme kandidaadi valimine. Eriteemana käsitletakse euroala konkurentsivõimet.

Laiendatud eurorühmas arutavad ministrid euroala konkurentsivõime ja euroala eelarvevahendi teemadel.

Majandus- ja rahandusküsimuste nõukogus on kavas arutelu rahapesuvastase tegevuskava rakendamise ja edasiste sammude kohta. Komisjon teeb ülevaate rahapesuvastase tegevuskava rakendamise seisust. Paljuski on aruannetes tuvastatud kitsaskohtade kõrvaldamiseks vajalik olemasoleva õigusraamistiku, 4. ja 5. rahapesuvastase võitluse direktiivide, korrektne üle võtmine ja rakendamine ning mitmete juba menetluses olevate eelnõude vastuvõtmine.

Lisaks kuulavad ministrid ära Euroopa Kontrollikoja ettekande 2018. aasta Euroopa Liidu üldeelarve täitmise kohta ning kõrgetasemelise ekspertgrupi aruande Euroopa arengukoostöö ja –abi korralduse tõhusamaks muutmiste kohta.