Sa oled siin

Rahandusminister: Enefit Greenist saab rahva- ja roheaktsia

15. oktoober 2021 - 14:02

Rahandusminister ja Eesti Energia ASi omaniku esindaja Keit Pentus-Rosimannus tõdes, et Enefit Green ASi aktsiate tugev ülemärkimine kinnitab huvi ja toetust roheinvesteeringute vastu. Sellega realiseeris ettevõte ka valitsuse kevadel antud mandaadi börsile minekuks.

„Rekordiline jaeinvestorite huvi ületas me ootused. Enefit Greeni aktsiast saab rahvaaktsia ja rohkem kui 60 000 jaeinvestorit näitab, kui suur on huvi ja valmisolek roheinvesteeringutes osalemiseks. Saime veelkordse kinnituse, et oleme õigel teel,“ ütles rahandusminister.

„Viimase aja energiahinnad räägivad selget keelt - oluliselt rohkem on vaja uusi taastuvenergia võimsusi, et leevendada turuolukorda ja nõudlust rohelise elektri järele,“ rõhutas minister. “Enefit Greenil on nüüd tugev mandaat oma kasvuplaan ellu viia."

Taastuvenergiaettevõtte Enefit Greeni aktsiate esmases avalikus pakkumises (IPO) osales kokku 60 335 jaeinvestorit. Investorid märkisid aktsiaid neli korda rohkem pakkumise baasmahust. Väga suure jaenõudluse rahuldamiseks suurendati emissiooni maht 175 miljonile eurole. Aktsiate jaotuse lõpphinnaks 2,90 eurot. Hind on kõikidele investoritele võrdne. Jaeinvestoritele jaotatakse 55 protsenti ning institutsionaalsetele investoritele 45 protsenti pakkumise mahust.

Veel uudiseid samal teemal

26.11.2021|Rahandusministeerium

Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse toetuse sihtrühma, ning arvutada välja elektri-, gaasi- ja küttehinna hüvitise suuruse.

11.11.2021|Rahandusministeerium

Omavalitsustele makstakse vaktsineerimistulemuste pealt toetust

Riik kutsub jätkuva koroonakriisi olukorras kohalikke omavalitsusi üles vaktsineerimist igati soodustama ja korraldama. Selleks on välja töötatud rahalised motivatsioonimeetmeid, mida omavalitsused aasta lõpuni vaktsineerimise organiseerimisel saavad silmas pidada.