Sa oled siin

Rahandusministeeriumi ümarlaud arutas tulumaksuseaduse täiustamist

23. märts 2000 - 0:00
Rahandusministeerium kutsus tänaseks kokku ettevõtjate, maksumaksjate ja maksuametnike esindajad, et arutada tulumaksuseaduse täiustamise võimalusi.

Nõupidamisel osalenud Kaubandus-Tööstuskoja ning Maksumaksjate Liidu esindajad esitasid ministeeriumile ettepanekuid seaduse muutmiseks selliselt, et võitlus maksupettustega ei muudaks ebamugavamaks normaalsete maksumaksjate igapäevast tegevust.

Ettevõtjad soovivad oma ettepanekutes üle vaadata dividendide maksustamise korda ning madala maksumääraga piirkondi puudutavad seadusesätteid.

Vaidlustamata maksupettustega võitlemise vajadust näevad ettevõtjad põhilise probleemina välispartneritega seotud seadusliku äritegevuse tõestamisprotseduuride keerukust ja teinekord ka kulukust. Esitatud ettepanekud puudutavad põhiliselt protseduurireegleid.

Rahandusminister Siim Kallase sõnul on tavapärane, et seadustesse tuleb aeg ajalt pärast nende rakendamist teha täiendusi, kuid uue tulumaksuseaduse puhul ei saa sellised täiendused nõrgendada võitlust maksupetturitega.

"Muutusi ei saa tulla nende ettevõtjate jaoks, kes katavad isiklikke kulusid oma firmade kaudu või tegeleb off-shore firmade kaudu maksupettustega," ütles Kallas.

Kallas lisas, et Rahandusministeerium soovib kokku panna võimalike seadusemuudatuste paketi, mis koondaks ettevõtjate ja maksumaksjate ettepanekud ning mille vastuvõtmise järel poleks seadust enam tükk aega tarvis muuta.