Sa oled siin

Rahandusministeeriumi algatusel luuakse komisjon rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamiseks

11. mai 2006 - 0:00

Valitsus kiitis täna heaks rahandusministeeriumi esitatud eelnõu, millega luuakse valitsuskomisjon eesmärgiga tõkestada rahapesu ja terrorismi rahastamist läbi siseriikliku koostöö.
 
Rahandusminister Aivar Sõerdi sõnul on rahapesu ja terrorismi rahastamist puudutavate regulatsioonide rakendamine ja rahvusvaheliste kohustuste täitmine Eesti riigi jaoks oluline. "Seetõttu tuleb tagada erinevate vastutavate asutuste ning riigi- ja erasektori tihe ja tõhus koostöö," märkis Sõerd.
 
Loodavat komisjoni hakkab juhtima rahandusministeerium ning liikmete hulka kuuluvad rahapesu ja terrorismi küsimustega tegelevad asutused: lisaks rahandusministeeriumile ka justiits-, sise- ja välisministeerium, riigiprokuratuur, kaitsepolitseiamet, keskkriminaalpolitsei rahapesu andmebüroo, finantsinspektsioon ning Eesti Pank. Lisaks sellele on komisjonil õigus moodustada nõukoda erasektori esindajatest, kes võivad komisjonile esitada ettepanekuid ja soovitusi.
 
Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise komisjoni töö sisuks saab olema valdkonnaga seotud küsimuste analüüs ning probleemidele ühiste lahenduste väljatöötamine. Sealhulgas koordineerib komisjon vastavate õigusaktide rakendamist ning uue rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse eelnõu väljatöötamist. Samuti teeb komisjon ettepanekuid rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise meetmete tõhustamiseks, osaleb rahvusvahelises koostöös ning Euroopa Liidu vastava poliitika väljatöötamises.
 
Lisainfo:
Sören Meius
peaspetsialist
ettevõtluse talitus
finantspoliitika osakond
611 3630
soren.meius@fin.ee


Annikky Lamp
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
Tel. 611 3577
Mob. 52 97656
E-mail:  Annikky.Lamp@fin.ee

Veel uudiseid samal teemal

23.12.2021|Rahandusministeerium

Eesti asub tõhusalt reguleerima virtuaalvääringu teenuseid


Valitsus toetas eelnõud, mis karmistab nõudeid virtuaalvääringu teenuse pakkujatele, et maandada finantskuritegevuse riske. Muuhulgas antaks tegevusluba edaspidi vaid neile teenusepakkujatele, kellel on kavas Eestis tegutsema asuda, samuti tuleb tehingutega siduda kliendi andmed.

16.09.2021|Rahandusministeerium

Valitsuskomisjon: Eesti reageerib kiirelt virtuaalvääringu valdkonna riskidele

Esile tõusnud riskid virtuaalvääringute valdkonnas nõuavad kiiret tegutsemist, et tagada konkurentsivõimeline ja aus ärikeskkond ning Eesti kavatseb selles suunas kiirelt tõsiseid samme astuda, tõdeti rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise korralisel valitsuskomisjoni koosolekul.