Sa oled siin

Rahandusministeerium kutsub Tallinna merepäevadele arutlema: kas meri + majandus = meremajandus?

11. juuli 2019 - 9:40

Rahandusministeerium kutsub kõiki merehuvilisi homme, 12. juulil Tallinna Merepäevadel toimuvale meremõtlejate foorumile, et üheskoos mõelda ja arutleda, kuidas tuleks meid ümbritsevat merd hoida, kasutada ja majandada.

„Merel on paljude inimeste jaoks üle Eesti väga suur tähtsus ja tähendus. Eestlased on end ikka pidanud mererahvaks,“ tõi riigihalduse minister Jaak Aab välja mere olulisuse. „Lisaks silmailule on see loodusressurss, mida juba täna kasutatakse väga erinevatel otstarvetel.
Aastatega muutub see aga järjest intensiivsemaks ja mitmekesisemaks. Traditsiooniliste merekasutuste – nagu näiteks meretransport, kalandus, puhkamine ja meelelahutus – kõrvale tekivad uued. Olgu selleks siis vesiviljelus, taastuvenergeetika või midagi veel uudsemat,“ nimetas Aab.

Üha aktiivsema mereala kasutamise juures tasub järele mõelda – kas meri + majandus = meremajandus? Algusega kell 16.00 arutlevadki selle üle Lennusadama staabiõuel põnevate sõnavõttudega oma valdkonna tuntud ettevõtjad ja teadlased: Alo Kelder, Martin Kruus, Ain Kull, Mart Mere ja Merike Moldau. Esinejad teevad oma erialaste teadmiste ja kogemuste põhjal lühikese sissejuhatuse ja seejärel toimub diskussioon erinevate merega seotud valdkondade koostoimimisest.

Meremõtlejate foorumi avab riigihalduse minister Jaak Aab. Kõik huvilised on oodatud arutelusid kuulama ja kaasa mõtlema. Foorumist osavõtjad saavad ka küsimusi esitada ja osaleda diskussioonis. Päeva modereerib Kristo Elias.

Päeval kõlama jäänu on sisendiks Eesti mereala planeeringu koostamisel. Mereala planeeringu eskiislahendust ja planeeringu koostamise protsessist saab täpsemat informatsiooni mereala portaalist.

Lisainfo: www.tallinnamerepaevad.ee/suurte-meremotlejate-foorum-2019/

Ootame ajakirjanikke sündmust kajastama ja palume osalemisest anda teada press@fin.ee.

Veel uudiseid samal teemal

17.09.2019|Rahandusministeerium

Jaak Aab arutab Harjumaa omavalitsusjuhtidega lähiaja plaane

Riigihalduse minister Jaak Aab tutvustab kolmapäeval, 18. augustil Harjumaa omavalitsuste liidule haldusreformi tulemusi, kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse uuendamise plaane ja riigireformi peamisi eesmärke.

16.09.2019|Rahandusministeerium

Minister Aab jagab täna naaberriikidele Eesti kogemusi haldusreformist

Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub täna, 16. septembril Läti keskkonnakaitse- ja regionaalminister Juris Pūce ning Soome regionaalministri Sirpa Paateroga. Kohtumisel jagab minister Aab Eesti kogemusi haldusreformi elluviimisel.