Sa oled siin

Rahandusministeerium käivitas Eesti kapitalituru uuringuprojekti

2. Märts 2018 - 12:10

Sel nädalal alustas rahandusministeerium Eesti kapitalituru diagnostikaprojekti. Uuringuga hinnatakse siinse kapitalituru hetkeseisu ja tehakse analüüs võimalike arengutõrgete ja parandamist vajavate kohtade tuvastamiseks.

Projekti toetavad Euroopa Komisjoni struktuurireformi tugiteenistus (SRSS) ning Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD).

Eesti kapitalituru ülddiagnostika katab olulisemad kapitalituru aspektid ning selle läbiviimisse on kaasatud kõik peamised turuosalised. Projekti raames vaadatakse üle ka kapitaliturgu puudutav õiguslik ja regulatiivne raamistik.

EBRD kohaliku valuuta ja kapitaliturgude meeskonna juhi Hannes Takacsi sõnul on selline diagnostika Eesti jaoks oluline, et arendada ettevõtete rahastamise keskkonda ja panna paika kapitaliturgude arengustrateegia. “Projekt annab ministeeriumidele suunised, kuidas kapitaliturgu edasi arendada,” ütles Hannes Takacs.

Rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsleri Märten Rossi kinnitusel püüab Eesti oma finantsturgusid uuendusliku lähenemise abil paremini tööle panna ning veelgi atraktiivsemaks muuta. “Uuringu tulemusel saavad ametkonnad enda kasutusse väärtusliku info, mille oskuslik kasutamine peaks võimaldama kapitaliturgudele otse ja lihtsalt ligi pääseda lõppkasutajatel, nagu väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted,” ütles Märten Ross.

Projekti esimene etapp hõlmab kapitalituru ökosüsteemide, teiseste andmete ja turustatistika uuringut ning intervjuusid enam kui 40 turuosalisega. Töö raames uuritakse ka kapitaliturgu mõjutavat õiguslikku ja regulatiivset raamistikku.

Civitta kapitaliturgude vanemkonsultant Veeli Oeselg ütles, et projekti järgmistes etappides korraldatakse huvirühmadega ka ühised töötoad. “Soovime kõik peamised huvirühmad protsessi kaasata ning küsida neilt kogu projekti jooksul tagasipeegeldust analüüsi käigus tuvastatud arengutõrgete ja võimalike parandamist vajavate kohtade osas,” ütles Veeli Oeselg.

Projekti lõplik kasusaaja on rahandusministeerium ning ettevõtmise tehnilist koostööd rahastab Euroopa Komisjon struktuurireformi tugiteenistuse kaudu. Diagnostikaprojekti teostavad konsultatsiooniettevõte Civitta, advokaadibüroo Sorainen ja kommunikatsioonibüroo JLP. Diagnostikaprojekti lõpptulemused ja ettepanekud edasiste tegevuste kohta valmivad tänavu augusti lõpuks või septembri alguseks.

Civitta on Kesk- ja Ida-Euroopa konsultatsiooniettevõte, mille kontorid asuvad Eestis, Lätis, Leedus, Valgevenes, Venemaal, Ukrainas, Moldovas, Serbias, Poolas, Rumeenias ja Suurbritannias. Sorainen on äriõigusele spetsialiseerunud advokaadibüroo, mille kontorid asuvad Eestis, Lätis, Leedus ja Valgevenes.

Projekti koduleht: http://srss.ee.fazanas.serveriai.lt/

Lisainformatsioon:

Veeli Oeselg
Projektijuht
Civitta
Tel +372 55 622 062
veeli.oeselg@civitta.ee

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2018|Rahandusministeerium

Rahandusminister Toomas Tõniste külastab Rapla maakonda

Rahandusminister Toomas Tõniste külastab täna Rapla maakonda, et kohtuda kohalike ettevõtjatega ja tutvuda Rapla riigimajaga.

05.06.2018|Rahandusministeerium

Tõniste: Eesti on olnud Euroopa Liidule hea investeering

Euroopa Liidu toetused on aidanud Eesti elu edendada ja Eesti on olnud ELile hea investeering, ütles rahandusminister Toomas Tõniste täna Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika toetuste tulevikule pühendatud seminari avasõnades.