Sa oled siin

Rahandusministeerium esitas kooskõlastamiseks teabevahetust lihtsustavad riigihangete seaduse muudatused

4. detsember 2019 - 9:59

Rahandusministeerium saatis ministeeriumitele ja huvigruppidele kooskõlastamiseks riigihangete seaduse muutmise seaduse eelnõu.

„Muudatuse eesmärk on võimaldada väikese maksumusega riigihangetes lihtsamat teabevahetust, näiteks e-kirja teel. Sellega vähendatakse oluliselt hankijate töökoormust ning pakkujate halduskoormust,“ ütles rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonnajuhataja Estella Põllu. 

Vastavalt eelnõule ei kohalduks raamlepingu alusel korraldatavates minikonkurssides edaspidi elektroonilise teabevahetuse kohustus, kui minikonkursil sõlmitava hankelepingu eeldatav maksumus jääb alla lihthanke piirmäära ehk asjade ja teenuste puhul alla 30 000 euro. Nendes riigihangetes, mille kohta seadus lihthanke piirmäära ette ei näe, kohalduks elektroonilise teabevahetuse kohustus alates riigihanke piirmäärast. Muudatuse tulemusena saab väikese maksumusega pakkumusi edaspidi soovi korral küsida e-kirja teel või mõnes teises hankijale ja pakkujatele sobivas vormis ning ei ole vajadust minikonkurssi korraldada riigihangete registris või muus kõrgendatud turvanõuetele vastavas elektroonilises süsteemis.

Eelnõule oodatakse tagasisidet 15 tööpäeva jooksul ja sellega saab tutvuda eelnõude infosüsteemis.

Rahandusministeerium algatas kevadel riigihangete seaduse(RHS) muutmise ning selle väljatöötamise kavatsusele laekus arvukalt tagasisidet. Seisukohti ja ettepanekuid oli kokku 295, esitajateks viis advokaadibürood, kaheksa ministeeriumi, üksteist erialaliitu, kaks ülikooli ja kuus valitsusasutust. Esitatud ettepanekute põhjal koostab rahandusministeerium suuremat osa saadud ettepanekuid käsitleva RHSi muutmise eelnõu, mis on kavas kooskõlastamisele esitada 2020. aasta I kvartalis.

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Rahandusministeerium

Riigihalduse minister ootab arvamusi riigireformi eelnõu projektile

Riigihalduse minister ootab arvamusi riigikogule esitatavale riigireformi eelnõu projektile, mille eesmärk on kujundada jätkusuutlik, tõhus ja elanikkonna vajadustega arvestav riigivalitsemine. 

17.01.2020|Rahandusministeerium

Minister Aab: Põlva riigimaja loomise otsus tuleb teha lähiajal

Riigihalduse minister Jaak Aab on täna Põlvamaal, et kohtuda kohalike omavalitsuste esindajatega. Plaanis on arutada riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöövõimalusi piirkonna elu edendamiseks. Veel külastab minister Põlva Noortekeskust.