Sa oled siin

Põlevkivi kaevandusettevõtted saavad hakata kasutama eriotstarbelist diislit

28. mai 2020 - 11:42

Valitsus kiitis heaks vedelkütuse erimärgistamise seaduse muudatused, millega lubatakse põlevkivi kaevandavatel ettevõtetel kasutada kaks aastat eriotstarbelist diislikütust.

„See aitab vähendada kaevandusettevõtete kulusid, et nad suudaksid keerulistel aegadel oma tegevusega jätkata ja säilitada piirkonnas olulised töökohad,” ütles rahandusminister Martin Helme.

Eriotstarbelist diislikütust võib kasutada tänavu 1. juulist kuni 2022. aasta 30. juunini mäeeraldise teenindusmaal, tööstusterritooriumil ning tuha ladestusalal põlevkivi kaevandamiseks mõeldud tehnikas ja seadmetes. Samuti võib erimärgistatud diislikütust kasutada ka põlevkivi, põlevkivituha ja aheraine transpordiks, välja arvatud raudteel ning avalikult kasutataval teel.

Eestis on praegu kehtiv luba põlevkivi kaevandamiseks kolmel ettevõttel: Enefit Kaevandused AS, VKG Kaevandused OÜ ja Kiviõli Keemiatööstuse OÜ.

Perioodil 1. mai 2020 kuni 30. aprill 2022 on diislikütuse aktsiisimäär 372 eurot ning eriotstarbelise diislikütuse aktsiisimäär 100 eurot 1000 liitri kohta. Seejärel on diislikütuse aktsiisimäär 493 eurot ning eriotstarbelise diislikütuse aktsiisimäär 133 eurot 1000 liitri kohta.

Eriotstarbelise diislikütuse kasutamine põlevkivi kaevandamiseks on käsitatav riigiabina.

Meetme mõju eelarvele on hinnanguliselt kokku 8,5 miljonit eurot.

Veel uudiseid samal teemal

06.08.2020|Rahandusministeerium

Euroopa Komisjon tunnustab Eesti riigihangete korraldust

Eesti rahvusvaheliste riigihangete korraldus sai Euroopa Komisjonilt taas kõrgeima hinnangu, selgub Euroopa Liidu (EL) ühtse turu tulemustabelist Single Market Scoreboard.

23.07.2020|Rahandusministeerium

Esimesed omavalitsused said kätte majanduse elavdamise investeeringutoetused

Rahandusministeerium on eraldanud neljale esimesele kohalikule omavalitsusele investeeringutoetuse, mida on võimalik riigilt taotleda kohaliku majanduse turgutamiseks. Toetus on ajendatud koroonaviirusest tingitud eriolukorrast ning mõeldud selle majanduslike tagajärgedega toimetuleku soodustamiseks.