Sa oled siin

OECD eksperdid aitavad tugevdada Eesti finantsjuhtimise arendamist

30. august 2019 - 14:07

Rahandusminister Martin Helme arutas reedel Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ekspertidega Eesti finantsjuhtimise arendamist.

Euroopa Komisjon rahastab struktuursete reformide toetuse programmist kaht Eesti avaliku sektori finantsjuhtimise arendamise projekti: tõhustamiskavade läbiviimise võimekuse tõstmine ja finantsjuhtimise IT-analüüsi läbiviimine. Mõlemat projekti teostatakse OECD ekspertide abiga.

Valitsus otsustas 25.7.2019 kabinetinõupidamisel alustada riigieelarve põhjaliku revisjoniga. Tõhustamiskavade koostamine on üks eelarverevisjoni tegevustest. Analüüsid viiakse läbi eri ministeeriumide valitsemisalade koostöös.

„Soovime nende kahe projektiga tugevdada Eesti finantsjuhtimist. Kohtumisel oli fookuses tõhustamiskavade läbiviimise võimekuse tõstmine ja ulatuslikum rakendamine riigieelarve koostamisel. Soovime, et meil tekiks võimekus igal aastal kriitiliselt hinnata olulises ulatuses riigieelarve kulutusi ning saada ettepanekuid, kuidas maksumaksja raha senisest paremini kasutada,“ ütles rahandusminister Martin Helme. „Loodame saada OECD ekspertidelt nõu ja kogemusi, kuidas saaks seda kõige tõhusamalt korraldada.“

„Tõhustamiskavade regulaarne läbiviimine peab aitama leida täiendavaid tuluallikaid ning vähendama kulutusi – jättes midagi tegemata või suunates vahendeid valdkonna siseselt või valdkondade vahel ringi. Saame seeläbi omakorda suunata rohkem vahendeid valitsuse prioriteetide elluviimisse,“ rääkis rahandusminister.
  
26-30. augustil on OECD delegatsioon Eestis, et koguda vahetut sisendit olulistelt sihtrühmadelt tõhustamiskavade läbiviimise võimekuse tõstmiseks. Projekt kestab 2020. aasta lõpuni. Missiooni raames on kohtutud peaministriga, riigikogu rahandus- ja riigieelarve kontrolli erikomisjoniga, riigikantselei strateegiabürooga, riigikontrolliga ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga.

Finantsjuhtimise IT-analüüsi aitab läbi viia Helmes.