Sa oled siin

Ministrid arutasid Aidu tuulepargiga seotud teemasid

18. november 2019 - 13:58

Rahandusminister Martin Helme kutsel arutasid rahandus- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad reedel koos osapooltega tuuleenergia arendamise võimalusi seoses Aidu tuulepargiga.

„Kutsusin kokku tuuleenergiaga tegelevad riigiasutused ja ettevõtted, et ühise laua taga leida koostöövõimalused tuuleenergia tootmiseks ning lahenduse seoses Aidu tuulepargi probleemidega,“ ütles rahandusminister Martin Helme. „See on üks võimalus panustada sellesse, et Eesti oleks aastal 2050 kliimaneutraalne.“

Kohtumisel käsitleti ka Aidu tuulepargi mõjuanalüüsi rahvusvahelist eksperthinnangut, mida esitlesid ettevõtte omanikud. Mõjuanalüüsi eesmärk oli võrrelda kaitseministeeriumi varasemalt kooskõlastatud tuulikute mõju võrreldes Eleoni Aidu tuulepargi mõjudega Kellavere radarile. Analüüsi on tutvustatud ka kaitseministeeriumile.

„Tuuleenergia tootmine annab võimaluse laiendada riigi taastuvenergia portfelli, kuid teisalt peab olema tagatud töökindlus ka riiklikele tegevustele, mida hetkel tuuleenergia tootmine mõjutab,“ ütles Helme. „Rahandusministrina tahan nii taastuvenergia tootmise arendamisele kaasa aidata kui ka ära hoida ettevõtjate kulukaid nõudeid riigi vastu,“ lisas ta.

Reedesel kohtumisel osalesid väliskaubandus- ja IT-minister Kaimar Karu, Aidu tuuleparke esindavad Andres ja Oleg Sõnajalg, Lüganuse vallavanem Viktor Rauam ja ehitusnõunik Enno Saarmets ning Tallinna Tehnikaülikooli professor Jaan Järvik.

Varem on ministrid kohtunud Neugrundi tuulepargi esindajatega.

Foto: Kristian Pikner, CC BY-SA 4.0

Veel uudiseid samal teemal

30.03.2020|Rahandusministeerium

Tõhusad abimeetmed kiirendavad majanduse kriisist välja tulekut

Rahandusministeeriumi kevadise majandusprognoosi järgi, mis valmis 18.3.2020, ulatub Eesti majanduslangus tänavu vähemalt kolme protsendini, kuid tõhusate kriisiabimeetmete korral peaks normaalne majandustegevus taastuma tunduvalt kiiremini kui pärast eelmist kriisi.

26.03.2020|Rahandusministeerium

Rahandusministeerium esitas ettepanekud riigihangete seaduse muutmiseks

Rahandusministeerium esitas valitsusele ettepanekud riigihangete seaduse ja kunstiteoste tellimise seaduse muutmiseks.