Sa oled siin

Ministrid arutasid Aidu tuulepargiga seotud teemasid

18. november 2019 - 13:58

Rahandusminister Martin Helme kutsel arutasid rahandus- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad reedel koos osapooltega tuuleenergia arendamise võimalusi seoses Aidu tuulepargiga.

„Kutsusin kokku tuuleenergiaga tegelevad riigiasutused ja ettevõtted, et ühise laua taga leida koostöövõimalused tuuleenergia tootmiseks ning lahenduse seoses Aidu tuulepargi probleemidega,“ ütles rahandusminister Martin Helme. „See on üks võimalus panustada sellesse, et Eesti oleks aastal 2050 kliimaneutraalne.“

Kohtumisel käsitleti ka Aidu tuulepargi mõjuanalüüsi rahvusvahelist eksperthinnangut, mida esitlesid ettevõtte omanikud. Mõjuanalüüsi eesmärk oli võrrelda kaitseministeeriumi varasemalt kooskõlastatud tuulikute mõju võrreldes Eleoni Aidu tuulepargi mõjudega Kellavere radarile. Analüüsi on tutvustatud ka kaitseministeeriumile.

„Tuuleenergia tootmine annab võimaluse laiendada riigi taastuvenergia portfelli, kuid teisalt peab olema tagatud töökindlus ka riiklikele tegevustele, mida hetkel tuuleenergia tootmine mõjutab,“ ütles Helme. „Rahandusministrina tahan nii taastuvenergia tootmise arendamisele kaasa aidata kui ka ära hoida ettevõtjate kulukaid nõudeid riigi vastu,“ lisas ta.

Reedesel kohtumisel osalesid väliskaubandus- ja IT-minister Kaimar Karu, Aidu tuuleparke esindavad Andres ja Oleg Sõnajalg, Lüganuse vallavanem Viktor Rauam ja ehitusnõunik Enno Saarmets ning Tallinna Tehnikaülikooli professor Jaan Järvik.

Varem on ministrid kohtunud Neugrundi tuulepargi esindajatega.

Foto: Kristian Pikner, CC BY-SA 4.0

Veel uudiseid samal teemal

24.09.2020|Rahandusministeerium

Valitsus kinnitas riigi äriühingute ja sihtasutuste koondaruande

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks eelmise aasta riigi äriühingute ja sihtasutuste koondaruande.

Eelmise aasta lõpus kuulus riigile osalus 29 äriühingus, neist ainuomandis 24. Riigi üldine suund on osaleda ainult nendes äriühingutes, kus see on vajalik avalikust huvist lähtuvalt või muul strateegilisel kaalutlusel.

08.09.2020|Riigikantselei

Ida-Virumaa ootab selget sihti ja elanike kaasarääkimist

Täna toimub Ida-Virumaa õiglase ülemineku programmi avalik veebiarutelu, mille fookuses on piirkonna edasine areng ning sellega seotud võimalused. Keskkonnasäästlikule majandusele ülemineku planeerimisel keskendutakse seekordsel kohtumisel elu- ja  looduskeskkonnale ning inimeste võimalustele osaleda ühiskondlikes protsessides.