Sa oled siin

Minister Aab kohtub täna Pärnu- ja Viljandimaa kohalike omavalitsustega

30. august 2019 - 9:41

Täna, 30. augustil esineb riigihalduse minister Jaak Aab ettekandega Pärnumaa omavalitsuste liidu seminaril Häädemeeste vallas ning kohtub Viljandi linna juhtidega ja Viljandimaa omavalitsuste liidu liikmetega.


Riigihalduse minister teeb Pärnumaa omavalitsute liidu seminaril ettekande teemal „Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduses plaanitavad muudatused ja riigireformi edasised etapid“.

„Üheks haldusreformi järgseks küsimuseks on, kas kohalike omavalitsuste tegevust korraldavas seadusandluses on praegu takistusi, mis ei lase neil oma tööd parimal viisil teha,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab.  „Olen veendunud, et ühinemiste järgselt on võimalik anda valdadele ja linnadele suuremat valiku- ja otsustusvabadust kohaliku elu korraldamisel. Seetõttu oleme algatanud kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse (KOKS) revisjoni, et koostöös laia ringi valdkonna ekspertide ja omavalitsustega kaardistada omavalitsuste korraldusega seotud seaduste muutmise vajadused. Arutelud maakondades on loomulik osa sellest protsessist.“

Lisaks kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele tutvustab minister Aab oma ettekandes aastatel 2019-2023 plaanitavaid riigireformi tegevusi. Minister annab Pärnumaa omavalitsuste liidule ülevaate valitsuskabinetis tehtud riigireformi otsustest, tegevuskavast, valdkondlike ümberkorralduste analüüsidest, üle-eestilise regionaalse värbamise põhimõtetest ning riigimajadest.

Regionaalselt on riigireformi oluline osa toetada kõigis Eesti maakondades riigiteenuste kättesaadavuse parendamist ning riigipalgaliste töökohtade olemasolu. „Olulisteks tegevusteks on riigimajade loomine maakonnakeskustesse ning riigipalgaliste töötajate regioonidesse värbamine,“ lisas minister Aab. „Oleme võtnud selge suuna, et kui töö iseloom seda võimaldab, tuleb riigiasutustel töötamise võimalust pakkuda üle Eesti. See võimaldab mitmekesistada tööturgu regioonides ning annab tööle kandideerijatele kindluse, et riigitöökoha pärast ei kolima pealinna.“ 

Seminarist võtavad osa Pärnumaa omavalitsuste juhid ja ametnikud ning volikogu liikmed.

Pärastlõunal kohtub minister Viljandimaa omavalitsute liidu liikmetega, kellega arutatakse valitsuse regionaalpoliitika suundade ja regionaalsete toetusmeetmete üle ning räägitakse riigiasutuste Tallinnast väljakolimisest. Samuti kohtub minister Viljandi linnajuhtidega.

Veel uudiseid samal teemal

20.02.2020|Rahandusministeerium

Riik toetab kohalikke omavalitsusi 557 miljoni euroga

Valitsus otsustas täna riigihalduse ministri Jaak Aabi ettepanekul anda omavalitsustele tasandus- ja toetusfondist 203,6 miljonit eurot, millele lisandub jaanuaris jagatud 353,7 miljonit eurot. Omavalitsustele eraldatava toetuse maht on kümne aastaga kasvanud peaaegu kaks korda.

19.02.2020|Rahandusministeerium

Simson, Aab ja Aas veavad arutelu Ida-Viru tulevikust

Riigihalduse minister Jaak Aab, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson kohtuvad homme, 20. veebruaril Ida-Virumaal ettevõtjate, kohalike omavalitsuste ja riigiasutuste esindajatega.