Sa oled siin

Minister Aab jagab täna naaberriikidele Eesti kogemusi haldusreformist

16. september 2019 - 16:17

Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub täna, 16. septembril Läti keskkonnakaitse- ja regionaalminister Juris Pūce ning Soome regionaalministri Sirpa Paateroga. Kohtumisel jagab minister Aab Eesti kogemusi haldusreformi elluviimisel.

 

„Meie põhjalikult ette valmistatud ja tulemuslik haldusreform on pälvinud palju tähelepanu. Selle läbiviimine huvitab meie naabreid Lätist ja Soomest, kes on samuti just praegu enda riikides reformi ette valmistamas,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Meeleldi oleme oma naaberriikidele suunanäitajad ja abistame nõuga nende reformi elluviimist.“

„Enne reformi olid paljud omavalitsused olukorras, kus nad ei suutnud piisavalt pakkuda oma elanikele olulisi teenuseid. Selle valukoha tõid korduvalt analüüsides välja nii Riigikontroll kui ka õiguskantsleri ametkond,“ rõhutas minister Aab. Rahandusministeeriumi esmasest analüüsist, kus võrreldi ühinenud omavalitsuste ametikohtade arvu reformieelse ajaga, tuli välja, et Eestis on märkimisväärselt paranenud mitmete oluliste teenuste kättesaadavus.

Varasemalt teenindas paljudes omavalitsustes üks töötaja mitut valdkonda, kuid nüüd on omavalitsustes igas valdkonnas põhikohaga tööl oma eriala spetsialist. Näiteks enne haldusreformi ei olnud ühinevatest omavalitsustest eraldi juristi üle 80% omavalitsustes, kolmandikus ei olnud ehituse ja planeerimise ametikohta ning lastekaitsespetsialisti ametikohti oli 185 ühinemiseelse omavalitsuse peale kokku 95.


„Pärast omavalitsuste ühinemist on Eestis varasemast tugevamad ja tööjõulisemad omavalitsused. See annab neile senisest paremad võimalused kohaliku elu korraldamisel. Arvan, et see on üks olulisematest järeldustest, mida plaanin tutvustada meie naaberriikide ministritele,“ lisas minister Aab.


Kohtumise ajakava 16. septembril:

  • 17.30-18.00 - Läti keskkonnakaitse- ja regionaalministri (Minister for Environmental Protection and Regional Development) Juris Pūce ning Eesti riigihalduse ministri Jaak Aabi kohtumine
  • Alates kell 19.00 – riigihalduse ministri Jaak Aabi kohtumine Soome regionaal- ja riigihaldusministriga (Minister of Local Government and Ownership Steer) Sirpa Paateroga

Veel uudiseid samal teemal

20.02.2020|Rahandusministeerium

Riik toetab kohalikke omavalitsusi 557 miljoni euroga

Valitsus otsustas täna riigihalduse ministri Jaak Aabi ettepanekul anda omavalitsustele tasandus- ja toetusfondist 203,6 miljonit eurot, millele lisandub jaanuaris jagatud 353,7 miljonit eurot. Omavalitsustele eraldatava toetuse maht on kümne aastaga kasvanud peaaegu kaks korda.

19.02.2020|Rahandusministeerium

Simson, Aab ja Aas veavad arutelu Ida-Viru tulevikust

Riigihalduse minister Jaak Aab, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson kohtuvad homme, 20. veebruaril Ida-Virumaal ettevõtjate, kohalike omavalitsuste ja riigiasutuste esindajatega.