Sa oled siin

Mäggi: saarlased, kas sild tuleb?

8. Juuni 2018 - 9:51

Riigihalduse minister Janek Mäggi väisab täna Saaremaad, kus kohtub nii ettevõtjate kui omavalitsusjuhtidega. Lisaks on ministril kavas kohalikega arutada saare ja mandri vahelise silla ideed.

„Kui vaadata mandrilt Saaremaa poole, siis kõige rohkem pälvib valitsuse tähelepanu Saaremaa sild,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. „Kui midagi tselluloositehase rajamise ideest ühiskonnana õppida, siis seda, et alustada tuleb kohalikest ja esmalt küsida neilt endilt arvamust. Seega tuleb enne suuri plaane saarlastelt küsida, kas sild tuleb. Alles seejärel saame astuda sammu edasi konkreetsete plaanide suunas.“

Lisaks kiitis minister visiidi eel kohalike koostöövalmidust ning peab seda Eestis üheks parimaks. „Näiteks Saaremaa haldusreformi protsess oli kõige õnnestunum ning sealset valitsemist võib tuua eeskujuks kõikidele omavalitsustele. Saarlased on oma mainet kõrgel hoidnud ning see annab neile teiste maakondadega võrreldes kindlasti konkurentsieelise,“ lisas Mäggi.

Saaremaa visiidil kohtub minister omavalitsusjuhtidega, külastab Baltic Workboats AS-i, väikelaevaehituse kompetentsikeskust ning Kuressaare haiglat.