Sa oled siin

Mäggi OECD kohtumisel: regionaalpoliitika on rätsepatöö

19. märts 2019 - 8:02

Riigihalduse minister Janek Mäggi osaleb täna ja homme Ateenas toimuval Majanduskoostöö ja Arenguorganisatsiooni (OECD) regionaalarengu eest vastutavate ministrite kohtumisel, kus fookuses on globaalsete trendide üha kasvav mõju regionaalpoliitikale.

Kohtumisel tulevad heakskiitmisele OECD linna- ja maaelupoliitika põhiprintsiibid. Minister esineb sõnavõttudega OECD regionaalvaldkonna ministrite kohtumisel ning ettekannetega OECD ministrite ja linnapeade ümarlaual ning Euroopa Komisjoni korraldataval kohtumisel, kus ta tutvustab Eesti edusamme e-riigi arendamisel, haldusreformi ja nullbürokraatia projekti elluviimisel.

Minister rõhutas kohtumise eel, et riik on täpselt nii tugev kui tema kohalik kogukond ja omavalitsus. “Globaliseerumine esitab mõjusa regionaalpoliitika väljatöötamisel ning elluviimisel uusi väljakutseid. See paneb riike koostööd tegema, et õppida üksteise kogemustest ja edusammudest. Üha rohkem on vaja arvestada piirkondade eripärade ning erinevate võimalustega, et tagada terviklikum areng kogu riigi tasandil,“ ütles Mäggi. “Regionaalpoliitika on rätsepatöö, kus iga tulemus on ainukordne ja eriline.”

Kohtumisel vahetavad ministrid praktilisi kogemusi ja otsivad lahendusi, kuidas reformida linna- ja maaelupoliitikaid tulemaks paremini toime näiteks majanduse globaliseerumise, tootmise automatiseerumise, ühiskonna digitaliseerimise, töö muutuva iseloomu, ebavõrdsuse, demograafiliste muutuste, linnastumise ja ressursside nappusega. OECD liikmesriikide valitsused otsivad jätkuvalt uuenduslikke lahendusi ja võimalusi, et leevendada majanduses ja ühiskonnas toimuvate oluliste muutustega kaasnevaid riske.

19.-20. märtsini toimuva ürituse info ja päevakava leiab OECD kodulehelt https://www.oecd.org/regional/ministerial/ ja https://www.oecd.org/urban/roundtable/