Sa oled siin

Maakondlikud arenduskeskused on lõplikult omavalitsustele üle antud

8. Veebruar 2018 - 14:48

Valitsus andis täna rahandusministeeriumile volituse ühendada sihtasutus Lääne-Viru Arenduskeskus sihtasutusega Lääne-Viru Ettevõtlus- ja Arenduskeskus. Tegemist on viimase taolise korraldusega peale maavalitsuste sulgemist ning edaspidi korraldavad igas maakonnas maakondlikke arendustegevusi kohalikud omavalitsused ühiselt.

„Tänase valitsuse otsuse järel saab öelda, et maakondlike arenduskeskuste üleandmine kohalikele omavalitsustele on lõppenud. Edaspidi suunavad maakonna arengut omavalitsused ühiselt ning ootame neilt tublit tööd,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Ülesannete jaotusega oleme eraldanud omavalitsustele ka rahalised vahendid ning kindlasti kavatseme maakondlikku arengut veelgi toetada.“

Maavalitsuse osalusega sihtasutuste ühendamine omavalitsuste loodud sihtasutusega on tingitud maavalitsuste tegevuse lõpetamisest. Rahandusministeerium tegi kohalikele omavalitsustele ettepaneku võtta üle maakondlike arenduskeskusete tegevus ja ülesanded. Uuest aastast hakkasidki maakonna arendustegevusi täitma maakonna või piirkonna omavalitsused ühiselt.

Seaduse järgi ei saa sihtasutused omanikke vahetada ning seetõttu pidid omavalitsused ülesande saamiseks looma ühiselt uue sihtasutuse. Seejärel sai valitsus anda volitused seniste arenduskeskuste ühendamiseks uute arenduskeskustega, mille omanikeks on kohalikud omavalitused.

Maakondlike arenduskeskuste ülesanne on pakkuda nõustamisteenust alustavatele ja tegutsevatele ettevõtetele, kohalikele omavalitsustele ning alustavatele ja tegutsevatele mittetulundusühingutele ja sihtasutustele. Arenduskeskused on tugistruktuurid, mis toetavad ettevõtete, kohalike omavalitsuste ja kodanikuühenduste tegutsemisvõimekust ning struktuurifondide tulemuslikku kasutamist.

Tänane sihtasutuste ühendamise korraldus oli viimane omataoline ning sellega on maakondlikud arenduskeskused lõplikult omavalitsustele üle antud.