Sa oled siin

Linnad ja vallad saavad taotleda raha võimekuse tõstmiseks ning koostöö edendamiseks

1. oktoober 2019 - 9:44

Tänasest, 1. oktoobrist saavad linnad ja vallad taotleda riigilt toetust ülesannete täitmise paremaks korraldamiseks ning koostöö edendamiseks teiste omavalitsustega.
 

„Omavalitsusjuhtidel tasub võimalusest kinni haarata ja taotleda raha kodukoha arendamiseks,“ tõi välja riigihalduse minister Jaak Aab. „Mul on ka üks soovitus. Taotluse esitamisel tasub koostööpartneriga pikemalt ette planeerida ja vastata küsimustele – mis on minu kodukohas need tegevused, mille korraldamist tuleb põhjalikumalt analüüsida või välja töötada uus lahendus.“

Omavalitsused saavad taotleda raha uuringute läbi viimiseks, et muuta ja/või täiendada teenuste ja ülesannete korraldamist, omavahel koostöös pakutavate ülesannete täitmise ettevalmistuseks, uute teenuskorralduste mudelite välja töötamiseks, omavalitsusliitude tugevdamiseks, ühisasutuste ja –ametite loomiseks või oma asutuste võrgu ümberstruktureerimiseks. Samuti oodatakse projekte sisekontrollisüsteemi kujundamiseks ning avatud ja kaasava valitsemise põhimõtete rakendamiseks kohalikul tasandil.

Riigi Tugiteenuste Keskuse toetuste rakendamise osakonna juhataja kt Urmo Merila ütles, et linnade ja valdade koostöö teenuste osutamisel on oluline, sest paljud neist on omavalitsuste piiride ülesed, näiteks ühe valla lapsed õpivad teise valla koolis või lasteaias. „Eelmisest taotlusvoorust on tuua mitmeid häid näiteid omavalitsuste omavahelise koostöö alustamisest teenuste korraldamiseks, näiteks on analüüsimisel Rapla ja Ida-Virumaa maakonnaülese haridusvõrgustiku väljatöötamine, mis hõlmab lisaks omavalitsustele ka riigikoole,“ lisas Merila.

Eelmises kohaliku omavalitsuse üksuste koostöö- ja teenuste osutamise võimekuse tõstmise taotlusvoorus toetati 14 projekti kogusummas 249 000 eurot. Näiteks Põlva-, Võru- ja Lääne-Virumaal alustati arutelusid maakonnaülese koostöö parandamiseks omavalitsuste ülesannete täitmisel. Viljandi linn ja vald töötavad välja ühisameti mudelit. Põlva ja Valga vallas otsitakse võimalusi kogukondade paremaks kaasamiseks valitsemisse. Pärnumaa omavalitsused on alustanud ühiselt sisekontrollisüsteemi tugevdamisega.

Taotlusvooru eelarve kogumaht on 250 000 eurot ja taotlusi saab esitada Riigi Tugiteenuste Keskusele 1. oktoobrist kuni 30. novembrini.

Toetusmeedet rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetmest „Kohalik ja regionaalne arendusvõimekus“ osana Eesti regionaalarengu strateegia elluviimisest.

Lisainfo meetme kohta: www.rtk.ee/toetuste-rakendamine/haldusvoimekus/kohalik-ja-regionaalne-arendusvoimekus-toetused/kohaliku-0

Lisainfo:
Eelika Lumiste
Elukeskkonna arendamise talituse arenduskonsultant
Toetuste rakendamise osakond
Tel 663 1962
eelika.lumiste@rtk.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.02.2020|Rahandusministeerium

Riik toetab kohalikke omavalitsusi 557 miljoni euroga

Valitsus otsustas täna riigihalduse ministri Jaak Aabi ettepanekul anda omavalitsustele tasandus- ja toetusfondist 203,6 miljonit eurot, millele lisandub jaanuaris jagatud 353,7 miljonit eurot. Omavalitsustele eraldatava toetuse maht on kümne aastaga kasvanud peaaegu kaks korda.

19.02.2020|Rahandusministeerium

Simson, Aab ja Aas veavad arutelu Ida-Viru tulevikust

Riigihalduse minister Jaak Aab, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson kohtuvad homme, 20. veebruaril Ida-Virumaal ettevõtjate, kohalike omavalitsuste ja riigiasutuste esindajatega.