Sa oled siin

Homsest saab hakata esitama tegelikke kasusaajaid

31. august 2018 - 19:08

Homsest jõustub rahapesu ja terrorismi tõkestamise seaduse muudatus, mille alusel peavad juriidilised isikud hakkama avaldama infot oma tegelike kasusaajate kohta. Andmed tuleb esitada äriregistri ettevõtjaportaalis.

„Kuigi sellega luuakse eelkõige uus tööriist pankadele, maksuametile ja uurimisasutustele, kus andmeid kahtluse korral võrrelda, saavad seda kasutada ka kõik ettevõtjad, kes tahavad oma äripartneri tausta uurida,“ ütles rahandusminister Toomas Tõniste.

„Kutsun kõiki üles andmeid avaldama. Info ettevõtete tegelike omanike kohta aitab kaasa puhtama ja läbipaistvama ärikeskkonna loomisele, millest võidavad kõik osapooled,“ lisas ta.

Kui varasemalt oli tegelike kasusaajate tuvastamise kohustus ainult krediidi- ja finantseerimisasutustel klientide taustauuringu raames, siis edaspidi laieneb see ka teistele juriidilistele isikutele.

Eestis on ligikaudu 120 000 juriidilist isikut, kes peavad hakkama infosüsteemis tegelike kasusaajate andmeid esitama. Andmeid tuleb hakata esitama füüsilistest isikutest kasusaajate kohta, kelle otsene või kaudne osalus või muul viisil kontroll ettevõttes on üle 25 protsendi.  

Tegelike kasusaajate andmeid saab esitada äriregistri ettevõtjaportaali kaudu, kust ettevõtja leiab ka täpsema kasutusjuhendi. Kõik huvilised saavad edaspidi esitatud infot äriregistri teabesüsteemis vaadata.

Veel uudiseid samal teemal

23.12.2021|Rahandusministeerium

Eesti asub tõhusalt reguleerima virtuaalvääringu teenuseid


Valitsus toetas eelnõud, mis karmistab nõudeid virtuaalvääringu teenuse pakkujatele, et maandada finantskuritegevuse riske. Muuhulgas antaks tegevusluba edaspidi vaid neile teenusepakkujatele, kellel on kavas Eestis tegutsema asuda, samuti tuleb tehingutega siduda kliendi andmed.

16.09.2021|Rahandusministeerium

Valitsuskomisjon: Eesti reageerib kiirelt virtuaalvääringu valdkonna riskidele

Esile tõusnud riskid virtuaalvääringute valdkonnas nõuavad kiiret tegutsemist, et tagada konkurentsivõimeline ja aus ärikeskkond ning Eesti kavatseb selles suunas kiirelt tõsiseid samme astuda, tõdeti rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise korralisel valitsuskomisjoni koosolekul.