Sa oled siin

Helme: regionaalne koostöö toetab energia- ja transpordiühenduste arendamist

27. september 2019 - 12:54

Rahandusminister Martin Helme rõhutas neljapäeval Varssavis toimunud Kolme Mere Algatuse ministrite kohtumisel regionaalse koostöö tähtsust piirkonna energeetika ja transpordiühenduste arendamisel – sellest võidaksid kõikide riikide majandused.

„Euroopa kaardil moodustavad teed, raudteed, lennuühendused, elektri- ja telekommunikatsioonivõrgud läänes tiheda võrgustiku, mis keskel ja ida pool muutub hoopis hõredamaks. See ei toeta meie majanduste konkurentsivõimet ja muudab meid ka geopoliitiliselt haavatavamaks,“ rääkis rahandusminister Helme kohtumisel.

„Näen meie ühises koostöös suurt potentsiaali kogu infrastruktuuri võrgustiku tihendamiseks, eriti transpordi- ja energiaühenduste ning digitaliseerimise edasisel arendamisel,“ sõnas Helme, lisades, et  paremad ühendused tähendavad ka tugevamaid majandusi ning meie inimeste paremat elujärge.

Rahandusministri sõnul ei saa alahinnata ka USA toetust algatusele. “Partnerlus USA-ga aitab kasvatada ettevõtete huvi ja meelitada investeeringuid Kolme Mere regiooni – sellest on võita meil kõigil,” ütles Helme.

Kolme Mere Algatus ühendab Aadria, Lääne- ja Musta merega piirnevat 12 ELi liikmesriiki: Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Sloveenia, Slovakkia, Tšehhi ja Ungari. Käivitamisel on ka algatuse eesmärke toetav investeerimisfond. Eesti analüüsib fondiga ühinemise teostatavust.

Järgmine Kolme Mere Algatuse tippkohtumine ja ärifoorum toimuvad 2020. aasta juunis Eestis.