Sa oled siin

Eurotoetuste investeerimisstrateegiale jagus rohkelt tagasisidet

5. november 2021 - 10:35

Äsja lõppenud avaliku konsultatsiooni käigus andis järgmise seitsme aasta eurotoetuste investeerimisstrateegiale tagasisidet 24 organisatsiooni ja ettevõtet, kokku esitati 557 ettepanekut või küsimust. Kõige enam tähelepanekuid saadeti Sotsiaalsema Eesti, Rohelisema Eesti ja Õiglase Ülemineku Fondi eesmärkideni jõudmise kohta.

Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna välisvahendite talituse juht Kadri Tali on rohke tagasiside üle rõõmus: „Suur aitäh kõigile inimestele ja organisatsioonidele, kes võtsid aja ja põhjalikult strateegia läbi töötasid. Kuigi ettepanekute ja küsimuste läbivaatamine meil veel käib, saan juba täna öelda, et seal on palju häid ettepanekuid, millega saame struktuuritoetuste strateegiadokumenti täiendades arvestada.“

„Osa ettepanekutest ja küsimustest, mis puudutavad juba konkreetsemalt kavandatavaid meetmeid, edastame valdkondlikele ministeeriumitele. Nad vastavad tekkinud küsimustele ja  kõik täiendavad ideed ja ettepanekud on neile abiks toetusmeetmete disainimisel,“ ütles Tali.

Uue perioodi rakenduskava läheb valitsusele kinnitamiseks tuleva aasta veebruaris, seejärel esitatakse see Euroopa Komisjonile. „Ootame meie tegevusplaanidele Euroopa Komisjoni heakskiitu juba järgmiseks suveks. Peale seda saab kõik toetusmeetmed avada,“ selgitas Tali.

Ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava aastateks 2021-2027 on strateegia, kus kirjeldatakse konkreetsed Euroopa Liidu vahendite kasutamise eesmärgid, oodatavad tulemused ja kavandatavad tegevused. Eesti saab toetust 1,7 miljardi euro mahus Euroopa Regionaalarengu Fondist, 780 miljonit Ühtekuuluvusfondist, 534 miljonit Euroopa Sotsiaalfond+ vahenditest ning 354 miljonit eurot Õiglase Ülemineku Fondist.

Struktuuritoetuste kasutamisel on Eestil kuus suurt eesmärki: nutikam, rohelisem, sotsiaalsem, inimestele lähedasem ja ühendatum Eesti ning õiglane üleminek. Lisainfo uue perioodi toetuste kohta: https://rtk.ee/toetusfondid-ja-programmid/euroopa-liidu-valisvahendid/20...

Veel uudiseid samal teemal

28.10.2021|Rahandusministeerium

Eesti saab alustada Euroopa taasterahastu kasutamist

Euroopa Liidu Nõukogu kinnitas neljapäeval Eesti plaani Euroopa taaste- ja vastupidavusrahastu (RRF) kasutamiseks. Eesti saab nüüd asuda ellu viima pea miljardi euro suuruse taastekavaga plaanitud investeeringuid ja reforme.

07.10.2021|Rahandusministeerium

Valmis Eesti regionaalabi osakaalude ettepanek järgmiseks perioodiks

Valitsus kiitis heaks riigihalduse ministri ettepaneku Euroopa Komisjonile, millega määratakse Eesti regionaalabi osakaalud aastateks 2022-2027. Ettepanekus arvestatakse maksimaalsete võimalike regionaalabi määradega, mida Eestis lubatakse anda.