Sa oled siin

Eurorühm jätkab majandus- ja rahaliidu tuleviku arutelusid

8. aprill 2019 - 9:37

Euroala rahandusministrite ehk eurorühma ning ELi majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu mitteametlikul kohtumisel reedel ja laupäeval Bukarestis osalevad rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali ja asekantsler Märten Ross.

Eesistuja Rumeenia on päevakorda pannud mitmed tulevikuteemad, mida ministritega vabamas vormis enne Euroopa Parlamendi valimisi ja Euroopa Komisjoni koosseisu vahetamist arutada.

Nii arutavad ministrid ELi järgmise mitmeaastase eelarveraamistiku rahastamist ja seost Euroopa Poolaasta protsessiga. Samuti järgmise institutsionaalse tsükli võimalikke prioriteete ning järgmisi samme kapitaliturgude liidu edasi arendamisel.

Rahandusministrid arutavad Rumeenia ettepanekul ka tööjõu liikumise ja selle võimalike negatiivsete mõjude üle riikide rahandusele. Arutatakse ka maksuteemasid – tehnoloogiliste muudatuste ja üleilmastumise mõju ning võimalikku vajadust Euroopa positsiooni rohkem koordineerida.

Eurorühmas arutavad ministrid uuesti Kreeka edenemist tingimuste täitmisega, millest sõltub esimese osa välja maksmine läinud aastal kokku lepitud võlaleevenduse meetmetest.

Laiendatud eurorühmas jätkub arutelu euroala eelarveinstrumendi loomise üle fookusega juhtimis- ja otsustamisprotsessile. Ministrid saavad ülevaate ka kõneluste seisust pangandusliidu ühtse hoiusekindlustuse (EDIS) loomisel.