Sa oled siin

Euroopa Liit jätkab digimajanduse maksustamise arutelu

12. märts 2019 - 17:34

Euroopa Liidu rahandusministrid jätkavad arutelu digimajanduse maksustamise üle. Vahelahenduses, mis oleks maksustanud ainult internetireklaami, täna Brüsselis üksmeelt ei leitud.

Liikmesriikide jaoks, kes ettepanekut ei toetanud, on kaalul põhimõttelist laadi muudatused väärtuse loomise sisust ja kohast, mis tuleks esmalt läbi arutada ja kokku leppida eelkõige Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) koostöö raames.

“Eesti soovib samuti ära oodata OECD töö tulemuse, et saavutada võimalikult laiapõhjaline ja õiglane digimajanduse maksustamise kokkulepe,“ ütles rahandusminister Toomas Tõniste. „Täna arutatud vahelahendus, millega maksustataks üksnes digitaalne reklaam, selle eesmärgi saavutamisele kaasa poleks aidanud,“ lisas ta.

Mitmed riigid olid huvitatud ka sellest, et arutada Prantsusmaa ja Saksamaa ühist ettepanekut kehtestada minimaalne maksumäär. See on samuti üks OECD-s arutatavatest alternatiividest.

Rahandusministrid arutasid ka aktsiisi üldkorra ja alkoholiaktsiisi struktuuri direktiive. Kuna mitmed küsimused jäid siingi lahtiseks, jätkub arutelu järgmistel kohtumistel.

Ministrid kiitsid heaks maksualast koostööd mitte tegevate kolmandate jurisdiktsioonide Euroopa Liidu loetelu. „Oluline on teha maksudest kõrvalehoidmine võimalikult keeruliseks,“ kommenteeris Tõniste.

Eurorühmas arutasid ministrid esmalt kinnisvaraturu arenguid, mis on tihedalt seotud makromajanduse ja finantsstabiilsuse teemadega ja selle kaudu ka euroala majanduskeskkonna tugevusega.

Teine olulisem teema oli Kreeka seniste jõupingutuste hindamine, mis võimaldaks välja maksta läinud aastal kokku lepitud võlaleevenduse vahendid. Lõviosa tingimustest on Kreeka täitnud, kuid et paar asja on veel teha, lükkus väljamakse otsustamine aprilli.

Laiendatud koosseisus jätkasid rahandusministrid arutelusid euroalale eelarveinstrumendi loomise üle.