Sa oled siin

Eesti võtab Euroopa Investeerimispangalt täiendavat laenu COVID-19 pandeemiaga seotud kuludeks

30. aprill 2021 - 15:27

Euroopa Investeerimispank (EIB) ja rahandusministeerium allkirjastasid lepingu muudatuse, millega suurendatakse 120 miljoni euro võrra 2014. aastal võetud laenu, et katta pandeemiaga seotud kulusid.

Eesti võttis 2014. aastal EIB-st laenu Euroopa Liidu struktuuritoetustest ellu viidavate projektide kaasrahastamiseks algselt 600 miljonit eurot. Nüüd suurendatakse laenu mahtu 120 miljoni euro võrra, et rahastada COVID-19 haigusega seotud valitsuse erakorralisi kulutusi. Euroopa Investeerimispangaga alustati laenulepingu läbirääkimisi eelmisel aastal.

"Euroopa Liidu toetusega teostatavate projektide kaasfinantseerimiseks EIB-lt 2014. aastal võetud laenu suurendamine 120 miljoni euro võrra suurendab riigi likviidsust ning annab meile täiendava võimaluse paremini toime tulla COVID-19 pandeemiast tingitud ettenägematute kuludega tervishoiu ja tsiviilkaitse sektoris," ütles rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross.

"Euroopa Investeerimispanga põhiülesanne on parandada inimeste elu panga rahastatavate projektide kaudu. Kunagi varem panga ajaloos ei ole see missioon olnud nii aktuaalne kui praegu. Meil on hea meel, et saame Eestit toetada, rahastades COVID-19-ga seotud testimisi, vaktsineerimiskampaaniaid ja tervishoiutaristut. Euroopast tuleva rahastamisega saab asju ära teha ja EIB-l on hea meel seda võimalust pakkuda," ütles Euroopa Investeerimispanga asepresident Thomas Östros.

Taustainfo:

Euroopa Investeerimispank (EIB) on Euroopa Liidu pikaajaline laenuasutus, mis kuulub selle liikmesriikidele. Pank pakub pikaajalist rahastust investeerimisprojektidele, mis aitavad saavutada Euroopa Liidu poliitikaeesmärke. EIB on Eestis viimase viie aasta jooksul (2016–2020) andnud laene nii avalikule kui ka erasektorile kokku üle miljardi euro, selle hulgas on Eesti valitsuse EIB-lt võetud laen 600 miljonit eurot 2014.–2020. aasta perioodi europrojektide kaasfinantseerimiseks.

Veel uudiseid samal teemal

06.05.2021|Rahandusministeerium

Stabiliseerimisreservi maht oli esimese kvartali lõpus 431 miljonit

2021. aasta märtsi lõpus oli stabiliseerimisreservi varade maht turuväärtuses 431,3 miljonit eurot.

Valitsus sai tänasel istungil tavapärase, kord kvartalis antava ülevaate stabiliseerimisreservi varadest eelmise kvartali lõpu seisuga.

28.01.2021|Rahandusministeerium

Stabiliseerimisreservi maht oli aasta lõpul 432 miljonit eurot

2020. aasta lõpul oli stabiliseerimisreservi varade maht turuväärtuses 431,9 miljonit eurot.

Valitsus sai tänasel istungil tavapärase, kord kvartalis antava ülevaate stabiliseerimisreservi varadest eelmise kvartali lõpu seisuga.