Sa oled siin

Eesti ja Läti delegatsioonid peavad Tallinnas ühisistungi

10. oktoober 2018 - 9:33

Täna toimub Tallinnas riigihalduse ministri Janek Mäggi eestvedamisel Eesti ja Läti valitsustevahelise komisjoni ühisistung, mille eesmärk on muuta kahe riigi piiriülene koostöö tõhusamaks.

„Meie riikidevaheline ametlik koostöö saab kahe kuu pärast saja-aastaseks. Sajanditagusel detsembrikuul vahetasid Eesti ja Läti diplomaatilisi esindajaid ning panid sellega aluse tänaseni kestvale koostööle,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. „Koostöö on tähtis igal tasandil, kuid eelkõige inimestele endile. Komisjon lahendab elulisi probleeme ning proovib eemaldada takistusi sealt, kus neid näeb. Olgu selleks piiriülene meditsiiniabi, hädaolukordadele reageerimine või ühtlustatud ühistranspordi ajad.“

Tänavuse ühisistungi peateemad on Eesti ja Läti ühise pandipakendi süsteemi arendamine ning laialdasem piiriülene meditsiiniteenuste osutamine piirialade elanikele. Samuti arutatakse näiteks Tallinna-Riia raudteeliikluse arendamist ning kriisiolukordadeks valmistumist ja reageerimise alase koostöö võimalusi.

Kuigi Eesti ja Läti vaheline koostöö on olnud väga pikk, siis regioonidevahelise koostöö edendamisele pani aluse 2001. aastal moodustatud Eesti-Läti piiriülese koostöö strateegia väljatöötamise töörühm. Eesti ja Läti piiriülese koostöö tõhustamise valitsustevaheline komisjon ja Eesti-Läti piiriülese koostöö programm sai alguse 2004. aastal. Tänavune istung on järjekorras üheksas.