Sa oled siin

Eesti inimesed näevad ELi toetuste positiivset mõju Eesti arengule

12. november 2019 - 14:06

Neli viiendikku Eesti elanikke leiab, et Euroopa Liidu struktuuritoetustel on Eesti arengule positiivne mõju ja struktuuritoetuste logo on tuttav 96 protsendile inimestest, selgub värskest uuringust. 

“Mul on hea meel, et Euroopa Liidu toetuste mõju Eesti arengule peetakse valdavalt positiivseks. Sealjuures on väga positiivsete hinnangute osakaal viimase viie aastaga kasvanud,” ütles rahandusministeeriumi eelarvepoliitika asekantsler Sven Kirsipuu. “Tore on ka see, et kaks kolmandikku inimestest soovib eurotoetuste kohta saada täiendavat infot.”

“Euroopa Liidu struktuurifondidest on Eestis kokku toetatud üle 30 000 projekti ja välja makstud üle 7 miljardi euro. Eurotoetustest on rahastatud erinevaid projekte piltlikult öeldes nii Narvast Sõrveni kui Vastseliinast Paldiskini. See tähendab – kogu Eestis, ning on hea, et inimesed nende toetuste positiivset mõju ka päriselt tunnetavad,” ütles Riigi Tugiteenuste Keskuse peadirektori asetäitja Martin Karro. 

Eurotoetustest oli uuringu järgi kuulnud 76 protsenti küsitletutest ja isiklikke kokkupuuteid oli projektidega 28 protsendil. 

Eurotoetusi saavate valdkondadena meenuvad inimestele spontaanselt kõige sagedamini põllumajandus, kalandus ja metsandus, maanteed, raudteed, transport ja sadamad ning haridus ja teadus. 

Eurotoetusi vahendavate asutustena teatakse spontaanselt kõige sagedamini põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametit (PRIA), mida mainis 28 protsenti eurotoetustest kuulnud inimesi, ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust (EAS), mida oskas mainida 23 protsenti.  Etteantud nimekirja põhjal tundsid eurotoetustest kuulnud inimesed toetust vahendavate asutustena lisaks EASile (65 protsenti) sageli ära ka Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK, 53 protsenti), SA KredEx (52 protsenti) ja SA Innove (48 protsenti).

Uuringu tellis Riigi Tugiteenuste Keskus ja viis läbi Turu-uuringute AS, küsitledes perioodil 10.–18. septembril 1013 elanikku vanuses 18–74 aastat. 

Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) kujundab Eestis Euroopa struktuuritoetuste taotlemise, andmise ja kasutamise kontrollimise protsessi ning vastutab siseriikliku süsteemi ülesehitamise eest korraldusasutusena ja rakendab Eestis struktuurivahendeid 1 miljardi euro eest aastas.

Veel uudiseid samal teemal

02.12.2019|Riigikantselei

Lepingud on sõlmitud nelja viiendiku kavandatud eurotoetuste kasutamiseks

Novembri alguse seisuga oli Eestis viie Euroopa Liidu struktuuri- ja investeerimisfondi toetuste kasutamiseks lepinguid sõlmitud kokku 80 protsendi ulatuses käimasolevaks perioodiks eraldatud toetuse kogusummast. Väljamakseid oli tehtud 44 protsendi mahus kogusummast. 

19.11.2019|Riigikantselei

ELi riigid ja europarlament leppisid kokku liidu 2020. aasta eelarves

Esmaspäeva hilisõhtul saavutasid riikide esindajatest koosnev Euroopa Liidu nõukogu ja Euroopa Parlamendi esindajad kokkulepe ELi 2020. aasta üldeelarves, mille maht on ligi 168,7 miljardit eurot.