Sa oled siin

Eelnõu muudab hasartmängumaksu tulu kasutamise korda

30. juuli 2021 - 13:15

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusele seadusemuudatused, millega muudetakse riigieelarvesse laekunud hasartmängumaksu tulu kasutamist.

"Järgime riigieelarve puhul üldiselt põhimõtet, et üksikud tulu- ja kuluartiklid ei peaks üksteisest sõltuma, vaid tulud on mõeldud tervikuna ka kulude finantseerimiseks. See suurendab otsustamisel paindlikkust ja vähendab majanduskeskkonnast tingitud riske," selgitas justiitsminister rahandusministri ülesannetes Maris Lauri. "Koroonaaeg näitas, et selline laekumise protsendile vastav raha jaotus ei toimi olukordades, kus hasartmängumaksu tulu vähenes kõvasti," lisas ta.

Kehtiva hasartmängumaksu seaduse kohaselt läheb kindlaksmääratud protsent laekunud hasartmängumaksust Kultuurkapitalile ja neljale ministeeriumile seadusega ette nähtud valdkondade rahastamiseks.

Valitsus otsustas selle aasta aprillis, et aastateks 2022-2025 jäävad ministeeriumitele eraldatavad vahendid 2021. aasta kevadprognoosis fikseeritud tasemele ja ei muutu automaatselt maksulaekumise suurenemise või vähenemise korral. Hasartmängumaksu tulu laekub edaspidi riigi üldistesse tuludesse.

Eesti Kultuurkapitali rahastamismudelit käesoleva seaduseelnõuga ei muudeta. Kehtiva seaduse järgi saab Kultuurkapital 47,8% eelarvesse laekunud hasartmängumaksu tulust.

Veel uudiseid samal teemal

22.12.2021|Rahandusministeerium

Energiahinna hüvitist hakkavad saama kuni keskmise sissetulekuga pered

Valitsuskabineti eilse otsuse kohaselt hakkavad energiahinna tõusu hüvitist saama kuni keskmise sissetulekuga leibkonnad. Toetust makstakse peredele, kelle netosissetulek jääb alla mediaani, mis on leibkonna esimese liikme kohta 1126 eurot kuus.

07.12.2021|Rahandusministeerium

Pentus-Rosimannus: ootame ära ühe suure maksureformi tulemused

Eesti soovib enne ettevõtete maksustamise käitumisjuhendi muutmist ära oodata OECD üleilmse maksureformi tulemused, ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus täna Euroopa Liidu majandus- ja rahandusnõukogu kohtumisel Brüsselis.