Sa oled siin

EBRD investeerib 20 miljonit eurot Baltimaade taristusse

6. Juuli 2018 - 13:15
EBRD ja BaltCap Infrastructure Investment Fundi investeeringu allkirjastamine

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) investeerib 20 miljonit eurot BaltCapi taristufondi (BInF). EBRD president sir Suma Chakrabarti allkirjastas täna vastava lepingu allkirjastamistseremoonial rahandusministeeriumis. Citadele pensionifondide ja olemasolevate investorite toel kasvab fondi kogumaht 100 miljoni euroni.

Rahandusminister Toomas Tõniste tervitas investeeringut BaltCapi taristufondi. “Tegemist on esimese fondiga Baltimaades, mis sütitab erainvestoreid investeerima infrastruktuuriprojektidesse. Fondi investeerimisstrateegia täidab regiooni investeerimisvajadust transpordi, energiatõhususe ja taastuvenergia valdkonnas. Eelmisel aastal jõustus Eestis uus investeerimisfondide seadus, mis võimaldab asutada fonde usaldusühingutena. Uue regulatsiooni eeskujuks on võetud juhtiva fondisektoriga maade usaldusfondide regulatsiooni parim praktika. Oleme rahul, et aina rohkem era- ja riskikapitaliettevõtteid, sealhulgas BaltCap, kasutab usaldusühingute tüüpi fondi,” ütles rahandusminister Toomas Tõniste.

EBRD presidendi sir Suma Chakrabarti sõnul on neil hea meel toetada BaltCapi taristufondi 20 miljoni euro suuruse investeeringuga. “Fond aitab kompenseerida omakapitali nappust regiooni taristuprojektide rahastamisel ning soodustab erakapitali investeeringuid taristu arendamiseks kõikides Balti riikides. Fondi oluliseks eesmärgiks on ka kliimamuutuste leevendamine ning meie toetus BaltCapi taristufondile on oluliseks verstapostiks EBRD rohelise tegevuskava edendamisel erakapitali investeeringute valdkonnas,” rääkis ta.

Võttes 20 miljoni euro suuruse omakapitali kohustuse, saab EBRDst Euroopa Investeerimispanga kõrval teine BInFi ankurinvestor. Euroopa Investeerimispank võttis eelmisel aastal sama suure investeerimiskohustuse. 

“Meie jaoks oli äärmiselt oluline, et EBRDst saaks üks fondi ankurinvestoritest, eriti institutsionaalsete ekspert-teadmiste ja Läänemere piirkonna kasvu panustamise tõttu. Oleme väga rõõmsad, et investorid meid usaldavad. See seab meid ainulaadesse olukorda, tänu millele saame pakkuda pikaajalisi finantslahendusi kestliku siseriikliku taristu arendamiseks,” sõnas BaltCapi taristufondi partner Šarūnas Stepukonis.

BInF saab investeeringusüsti ka Citadele pensionifondidest, mis kasvatab fondi kogumahu 100 miljoni euroni.

BaltCap käivitas BInFi eelmise aasta juulis ning eesmärgiks seati 100 miljonit euro kaasamine. Fond investeerib transpordi-, energia- ja sotsiaaltaristu arendamisse Leedus, Lätis ja Eestis. BInFi investorite hulka kuuluvad kõik Balti riikide suuremad pensionifondid, elukindlustusettevõte ja rahvusvahelised finantsinstitutsioonid. Üle poole kaasatud rahastusest on pärit Leedu, Läti ja Eesti pensionifondidest – tänase seisuga on tegemist suurima kombineeritud kohalike pensionifondide investeeringuga Baltikumi suunatud erakapitali fondi.
 

Veel uudiseid samal teemal

10.07.2019|Rahandusministeerium

E-riigihanked lähenevad sajale protsendile

Möödunud aastal korraldati kokku 7854 riigihanget, vähenedes aastaga pea veerandi võrra, selgub rahandusministeeriumi koostatud riigihangete ülevaatest. Samas kasvas hangete kogumaksumus 0,4 miljardit, moodustades esialgsel hinnangul kokku 2,5 miljardit eurot. Elektrooniliselt korraldati mullu 96% hangetest, kasvades aastaga 3%.

Rahandusministeeriumi iga-aastasest ülevaatest nähtub, et kohalike omavalitsuste finantsdistsipliin ja finantssuutlikkus on viimastel aastatel oluliselt paranenud.
03.07.2019|Rahandusministeerium

Rahandusministeerium: kohalike omavalitsuste finantstervis on hea

Rahandusministeeriumi iga-aastasest ülevaatest nähtub, et kohalike omavalitsuste finantsdistsipliin ja finantssuutlikkus on viimastel aastatel oluliselt paranenud.