Sa oled siin

Asekantsler Märten Ross osaleb eurorühma kohtumisel

7. november 2019 - 16:15

Rahandusministeeriumi asekantsler Märten Ross osaleb neljapäevast reedeni euroala rahandusministrite ehk eurorühma ning Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu kohtumistel Brüsselis.

Eriteemana toimub eurorühmas mõttevahetus, kuidas saaks avaliku sektori vahendeid kõige paremini kasutada innovatsiooni edendamiseks ja ühtlasi kuidas suurendada sellistes investeeringutes ka erasektori panust. Investeeringud innovatsiooni on eriti vajalikud just tootlikkuse tõstmiseks.

Lisaks arutavad ministrid Euroopa Keskpanga juhatuse liikme kandidaadi teemal, kelleks on esitatud Saksa majandusprofessor Isabel Schnabel.

Eurorühma kaasava formaadi kohtumisel soovitakse saavutada poliitiline kokkulepe Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi õiguspaketi kohta.
                       
Majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu istungil arutavad rahandusministrid koos haridusministritega, milline on hariduse ja koolituste panus  pikaajalisse ja jätkusuutlikku majandusarengusse.

Nõukogus on taas kõne all alkoholiaktsiisi puudutavad direktiivid. Eesti jaoks on endiselt oluline võimalus maksustada veini, kääritatud jooki ja vahetoodet lisaks toote kogusele ka etanooli sisalduse alusel.

Lisaks soovivad ministrid kokku leppida käibemaksudirektiivide muudatused. Eelnõudega kehtestatakse teatavad nõuded makseteenuse pakkujatele ja liikmesriikide maksuhalduritele käibemaksualaseks teabevahetuseks, et parandada käibemaksupettuste vastu võitlemist.

Ministrid saavad ka ülevaate digimaksu viimastest arengutest, rahvusvaheliste kohtumiste tulemustest ning finantssektori õigusaktide menetlemise seisust.